Boulder Dash® 30th Anniversary

Boulder Dash® 30th Anniversary

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 384
  • DOSYA BOYUTU 56 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tapstar Interactive

30'uncu yaşını kutlayan arcade klasiği Boulder Dash, bugünün oyuncularını bile etkileyecek yeni oynanışıyla göz kamaştırıyor.

1984'e uzanan tarihiyle ilk kez Apple II'ye çıkan Boulder Dash isimli bu oyun klasiği 30'uncu yaşını kutluyor. Arcade salonlarının da sevilen oyunlarından biri olan Boulder Dash, 4'üncü jenerasyon oyun konsollarına kadar sıkça oynanan bir oyundu. Dig Dug ve Pitfall karması bir oyun dinamiğine sahip olan Boulder Dash, hareket tabanlı bir bulmaca ile mantığı etkin bir şekilde kullanmanızı istiyor. Bir HD Remake veya çift dikiş etkisi yaratmayan oyun, eski klasikten esinlenerek çıkmış yepyeni bir çalışmaya imza atıyor. 3 boyutlu görsellerle iki boyutlu oyun dinamiklerini birleştiren görseller oldukça başarılı bir uyum sergiliyor. Klasik olan her dinamiği güzelleştiren oyunun modernleşmesi ne yazık ki uygulama içi satın alma seçeneğini de sunuyor.

İlk Boulder Dash oyunu yaratan Peter Liepa ve Chris Gray ikilisini tekrar bir araya getiren oyun, milyonlarca kez satılan bir oyunun izini başarıyla sürüyor. Yerin altını kazıyarak ilerlediğiniz bu oyun, günümüzde çıkan birçok mobil yapımın esinlenmeye çalıştığı güçlü dinamiklere sahip. Bu konsepti yaratan ikilinin seneler sonra gelişen fikirlerini bu oyuna aktardıklarını düşünecek olursanız yeni bir puzzle oyunu paradigmasının yaratılabiliyor olacağı da aşikar. Eski oyuna oranla daha farklı bölümler ve daha çeşitli düşmanlar ile birlikte klasikleşen oyun incelikleri ve rakipler de unutulmamış. Boulder Dash serisini zamanında yakalayamadıysanız bugün oynamamak için herhangi bir sebebiniz yok.

ARTILAR

Ücretsiz

Başarılı bir yeniden uyarlama

Modern oyun mekanikleri

EKSİLER

Uygulama içi satın alma