C25K

C25K

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 399
  • DOSYA BOYUTU 7.8 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Zen Labs LLC

C25K, 8 haftalık sürede 5 kilometre koşu yapabilcek duruma gelmenizi sağlamaya çalışacak olan spor asistanı uygulamasıdır.

C25K, koşu yapanlar ve koşu yapmak isteyenler için özel olarak geliştirilen oldukça yararlı ve ücretsiz bir Android uygulamasıdır. Uygulamanın temel amacı sizi 8 haftalık süre içerisinde 5 km mesafe koşacak kondisyona kavuşturmaktır.

Uygulamayı kullanarak koşulara başladığınızda yavaş yavaş güç ve dayanıklılık kazanacaksınız. Haftada 3 gün olmak üzere, toplamda 8 haftalık bir programa sahp olan uygulama, bu süre sonunda daha sağlıklı, daha fit ve daha güçlü olmanızı sağlıyor.

Koşu yaparken uygulama üzerinden kendi favori müziklerinizi dinleyebilir ve bu sayede kendinizi motive edebilirsiniz. Ayrıca uygulamanın sizi gerek konuşarak gerekse sözlü olarak uyarmasından dolayı herhangi bir şekilde cihazınızın ekranını takip etmenize gerek yoktur. Tek yapmanız gereken koşuya başlamadan önce uygulamayı çaıştırmak. Uygulama çalıştıktan sonra günlük koşu süreniz boyunca neler yapmanız gerektiğini ve ne zaman yapmanız gerektiğini size söyleyecektir. Örneğin, ne kadar ısınmanız gerektiğini, ne zaman yürümeniz gerektiğini, ne zaman koşuya başlayacağınızı, spor süresinin yarısına geldiğinizde ve spor sürenizin sadece 1 dakikası kaldığında uygulama sizi sözlü olarak uyaracaktır.

Programın ilk haftalarında daha hafif bir spor programına sahip olan uygulama süre içerisinde güçlenmenize göre yaptığınız sporun süresini arttırıyor. Fakat maksimum günde 30 dakikadan olmak üzerede haftada 3 kere yapmanız yeterli.

Modern ve şık bir tasarıma sahip olan uygulamanın kullanımı oldukça basit. Ayrıca uygulamanın sahip olduğu MyFitnessPal entegresi ile yaktığınız kalori miktarını görüntüleyebiliyorsunuz. Uygulama üzerinden Facebook ve Twitter'da diğer koşucular ile tanışma ve onlarla yardımlaşma fırsatı bulabilirsiniz.

8 haftalık süre boyunca özel spor asistanlığınızı yapacak olan C25K uygulamasını Android telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirerek mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim. Uygulamanın pro sürümünü almanıza gerek yoktur. Fakar reklamları kaldırmak issterseniz belirli bir ücret ödeyerek reklamları görmekten kurtulabilirsiniz.