Contra: Evolution

Contra: Evolution

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,241
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici PunchBox Studios

Günümüze uyarlanmış yapısıyla oyunseverler ile tekrar buluşan Contra, bu kez daha heyecanlı ve daha farklı bir aksiyon deneyimi vaad ediyor.

Atari sahibi olup da Contra oynamamış bir oyunsever düşünmek ne kadar zor tahmin edersiniz. Zamanında büyük yankı uyandırmış bu efsanevi oyun, en modern haliyle karşımıza çıkıyor.

Nostaljik grafiklere, ilginç silahlara ve zorlu düşmalara sahip olan bu oyunda karşımıza çıkan amansız rakiplerle mücadele ediyoruz. İlerledikçe yepyeni bonuslar, güçlendiriciler ve farklı silah modifikasyonlarıyla karşılaşıyoruz. Oyun esnasında farklı noktalardan saldıran düşmanlara karşı dikkatli olmalıyız zira beklenmedik bir anda kendimizi ölü bulabiliyoruz. Bu noktada şanslıyız ki karakterimiz en son öldüğümüz noktada tekrar canlanıyor. Fakat bunun da bir limiti var.

Kontroller her ne kadar sorun yaratmasa da oyunda genel olarak bir "olmamışlık" hissi de yok değil. Bu kişisel bir bakış açısı elbette, sizin görüşleriniz farklılık gösterebilir. Günümüze uyarlanmış HD grafiklere yer verilen oyunda, yapımcıların nostaljik ruhu korumayı amaçladıkları göze çarpıyor.

Genel olarak "çok iyi" olarak nitelemekte zorlandığım bu oyunda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ücretsiz olarak indirilebilmesi ise en büyük artısı.