Dead Space 2

Dead Space 2

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 372
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Electronic Arts

Dead Space 2, 3. şahıs kamera açısıyla oynanan bir korku oyunudur

Dead Space 2, 3. şahıs kamera açısıyla oynanan ve sürükleyici hikayesiyle dikkat çeken, aksiyon oyunu ve korku oyunu karışımı şeklinde hazırlanmış bir oyun olarak tanımlanabilir. 

Hatırlanacağı üzere serinin ilk oyununda Isaac Clarke adlı kahramanımızı kontrol etmiştik. Bir mühendis olan kahramanımız uzayın derinliklerinde maden çıkaran ve dünya ile iletişimi kesilen bir gemiye çıkarak bu gemiyi tamir etmekle görevlendirilmişti; fakat gizemli bir yapıtın keşfedilmesinden sonra bu gemideki insanların Necromorph adı verilen yaratıklara dönüştüğünü öğrenmişti. Tek başına gemide kapalı kalan kahramanımız bu gemiden kurtulmayı başarmıştır; fakat komaya girerek uzun bir süre uykuda kalmıştır. Yaşanan olayların üzerinden 3 yıl geçtikten sonra yeni oyunumuza başlıyoruz.

Dead Space 2'de Isaac Clarke, The Sprawl adı verilen bir uzay istasyonunda kafası karışmış, bilincini yitirmiş bir şekilde kendisini komadan uyanırken buluyor. Fakat, The Sprawl'ın da tıpkı maden gemisi USS Ishimura gibi uzaylı ve zombi karışımı yaşam formlarıyla dolu olduğuna tanık oluyor. Bu sefer durum daha da ciddi; çünkü bu yeni Necromorphlar öncekilere göre daha da gelişmiş yapıdalar. Biz, kahramanımıza bu yeni kabustan kurtulabilmesi için yardımcı oluyoruz. 

Dead Space 2'de sıfır yer çekimi olan uzaya çıkacak ve farklı gezegenleri ve uzay istasyonlarını ziyaret edeceksiniz. Dead Space 2'de yteni düşman türleri karşımıza çıkıyor ve çarpıştığımız düşmanların sayıları artıyor. Bu da oyunun aksiyon dozunun artmasına neden oluyor. Bu nedenden ötürü Dead Space 2, ilk oyun ile kıyaslandığında survival horror kökünden biraz uzaklaşmakta. Fakat yine de oyunun hikayesi sizi kendine çekiyor.

Dead Space 2'nin serinin ilk oyunundan en büyük farkı multiplayer moduna da yer vermesi. Oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- Service Pack 2 yüklü Windows XP işletim sistemi

- 2.8 GHz işlemci

- Windows Xp için 1 GB, Vista ve üzeri için 2 GB RAM

- 256 MB video belleğe, Shader Model 3.0 desteğine sahip Nvidia GeForce 6800 veya ATI X1600 Pro ekran kartı

- DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

- 10 GB boş depolama alanı