Deer Drive

Deer Drive

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 7,246
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SCS Software

Deer Drive, zorlayıcı oynanışı ve gelişmiş mekanikleriyle eğlenceli bir avcılık simülasyonudur.

Simülasyon oyunlarının en bereketli geçtiği dönemlerden birini şimdilik geride bıraktık diyebiliriz. 2014'ün en popüler oyunları arasında yer alan birçok yapım, ayrı telden de çalıyor olsa oyunculara tek bir hizmet için bir araya gelmişlerdi: simülasyon oyunlarının insanı ne kadar sarabileceği. Konumuz olan geyik avcılığı için herkesin aklına gelecek ilk isim olan Deer Hunter bu işi en iyi şekilde oyunculara yansıtarak, kendi oyunu içinde birçok geliştirmeye yer vermişti. Bunun üzerine simülasyon namına kısır geçen bu dönemde eğlenceli bir avcılık simülasyonu arıyorsanız Deer Drive bu boşluğu doldurmak üzere, herkesin denemesi için ücretsiz sürümüyle karşımıza çıkıyor.

Deer Drive'ın hedefi herhangi bir AAA oyun kadar kitleye hitap etmek olmasa da kendi çevresinde bu işi gayet iyi başarmış diyebiliriz. Oyun, kullanıcı dostu arayüzü, basit oynanış şeması ve zoru seven oyuncular için de bünyesinde barındırdığı mekaniklerle avcılık simülasyonları kategorisine alçak gönüllü bir giriş yapmış. Deer Hunter'da bolca vakit geçiren oyuncuların hemen ısınacağı oyunda birbirinden farklı özellikleri göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

Öncelikle çoğu nişancılık oyunundan alışkın olduğumuz nefes kontrolü Deer Drive'da da karşımıza çıkıyor ve hedefinizi belirlerken işin can alıcı kısmını bu mekanik üstleniyor. Bunun dışında hayvan çeşitliliği bakımından da sizi sıkıntıya sokacak oyunda hedeflerinizin verdiği güçlendirmelere göre hem dakik hem de sakin avlanmalısınız. Ufak kuşlardan koca bir dağ ayısına kadar çeşitlilik gösteren hedefler arasında vurmamanız gerekenler de olduğu için pozisyon ayarlamanız da yine bir süreden sonra gereklilik halini alıyor.

Gerçekçi hava şartları, doğal çevrenin cıvıltıları ve el çizimiyle oluşturulmuş animasyonlarla atmosfer bakımından sizi tatmin eden oyunun fizik sistemine alışmak biraz zaman alsa da sonradan buna takılmıyorsunuz. Deer Drive'ın fizikleri için ragdoll sistemi kullanılmış. Avladığınız hayvanın kolu bacağı ayrı oynayınca komik görüntüler ortaya çıkabiliyor. Oyunun içerdiği parti moduyla birlikte arkadaşlarınızla da ava çıkabiliyor, rekorlar üzerine çekişme yaratabiliyorsunuz.

Deer Hunter kadar olmasa da keyifli bir oynanış sunan Deer Drive'ın ücretsiz sürümünü hemen bilgisayarınıza indirebilir, beğendiğiniz takdirde oyunu satın alabilirsiniz. Deer Drive şimdilik kutulu çıkışını sadece Nintendo DS ve Wii'de gerçekleştirmiş olmasına rağmen PC oyuncuları için de dijital indirmeler sunuyor.

ARTILAR

Avcılık sistemi güzel oturtulmuş

Çevre sesleri atmosfere can veriyor

EKSİLER

Hayvanlara yazık :(

Neden ragdoll fizikleri?