Forge of Empires

Forge of Empires

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,105
  • DOSYA BOYUTU 89.30 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Innogames

Forge of Empires, bilgisayarda online strateji oyunu olarak yoğun bir kitleye sahipken şimdi de iOS cihazları için çıkışını gerçekleştirdi.

Bilgisayarda ödül kazanmış strateji oyunu Forge of Empires yeniden tasarlanarak muhteşem serüvenini iPhone ve iPad'lere getirdi. Taş devrinden modern çağlara kadar gelişen zaman diliminde kendi imparatorluğunuzu kurup şehrinizi geliştirmek, teknolojiyi keşfedip diğer uyruklara savaş açmak için artık her şey hazır.

Eğer bilgisayarda online olarak aktifliğini sürdüren Forge of Empires'ı hiç denemdiyseniz büyük ihtimalle bu fırsat InnoGames tarafından avucunuzun içine getirilmiş durumda. Strateji oyunlarının arasından son dönemlerde yeşermiş, topluluğu ve geliştiricilerinin ilgisiyle çıktığı günden bu yana büyük gelişmeler göstermiş oyun mobil çağın sunduğu özelliklerle donatılarak şimdi de iOS cihazlarda karşımıza çıktı. İndirdiğimden bu yana derme çatma bir şehir kurduğum oyunda dikkatimi çeken özelliklere hızlıca bir değinecek olursak en baştan şunu söyleyeyim; eğer strateji oyunlarından hoşlanıyorsanız Forge of Empires sizde bağımlılık yaratacak!

Forge of Empires'ın en ilgi çekici yanı klasik strateji oyunlarındansa kaynak alışverişi ve ilerlemenin oyun içinde hızlı bir şekilde gelişmesi. En baştan oyuna başlasanız dahi çeşitli araçlar yardımıyla hızlıca kendi imparatorluğunuzu yaratıyor ve aksiyona girebiliyorsunuz. 2012'den bu yana varlığını sürdüren oyunun internet tarayıcısı versiyonunda bile ilgi çekmesinin en büyük nedeninin kesinlikle bu olduğunu düşünüyorum. Şehir kurmak ve ekstra kaynak elde etmek için elbette oyun içi satın alabileceğiniz ögeler de bulunuyor, ancak hiçbir para vermeden de diğer strateji oyunlarının aksine seri bir şekilde oyunda ilerleme katetmek de gayet mümkün.

Oyunun iOS versiyonuna özel yeni teknolojiler ve yeni binaların ön plana çıkması da oyunun gelişmesi adına çok önemli adımlar olmuş. Benim gibi anca bir gecekondu inşa etmek yerine yüksek teknolojiye sahipseniz (tabii bu harcayacağınız Diamond'lara göre de şekilleniyor) muhteşem bir krallık yaratabiliyorsunuz. Nedense sürekli kaynak peşinde koşup kendi naçizane topluluğumu oluşturmak benim çok hoşuma gidiyor. Köy hayatını ne kadar sevsem de, oyun online bir oyun olduğu için çok fazla taaruza maruz kalıyorum.

Forge of Empires'ı oynamak için sürekli internet ihtiyacı doğal olarak iOS versiyonunda da karşımıza çıkıyor. Oyun ayrıca platformlar arası destek verdiği için bilgisayarda kurduğunuz şehrinizi mobilden de kontrol edebiliyor ve ona göre oyunda ilerlemeye devam edebiliyorsunuz. Bu geniş kitleye sahip bir strateji oyunu için çok güzel bir özellik olmuş. Aynı zamanda tüm kaynaklarınızı ve iletişiminizi de iPhone'dan gerçekleştirebiliyorsunuz.

Eğer strateji oyunları sizin uzmanlık alanınıza giriyorsa Forge of Empires'ın şirin grafikleri ve keyifli oynanışı mutlaka sizi başına bağlayacaktır. En azından Forge of Empires'a mutlaka bir şans vermenizi öneriyoruz.

ARTILAR

Farklı dönemlerden farklı uygarlıklara kadar gelişen bir oyun mekaniği

Canlı grafiklerle keşfedilmeyi bekleyen yepyeni bölgeler

EKSİLER

Oyun içi kaynak satın alma az da olsa oyunu etkiliyor