Hasta Takip Programı

Hasta Takip Programı

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 22,371
  • DOSYA BOYUTU 5.96 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici İndemSoft

Doktor ve diğer sağlık personellerinin hastaları ile ilgili verilerini bilgisayar ortamında düzenli bir şekilde saklamalarını ve yönetmelerini sağlayan bir hasta takip otomasyon programı.

Doktor ve diğer Sağlık Personellerinin hastaları ile ilgili verilerini bilgisayar ortamında düzenli bir şekilde saklamalarını ve yönetmelerini sağlayan bir hasta takip otomasyon programı.

Hasta Takip Programı Özellikleri

1. Program Server/Client ÇalışmaSistemine uyumlu olarak yazılmıştır.
2. Veritabanı olarak Firebird SQL Server kullanılmıştır.
3. Doktorlar hastalarını bilgisayar ortamında takip edebilir onlara yapılan tedavileri,anamnez bilgilerini,şikayetlerini v.b. bilgilerini kaydedebilirler.
4. Hasta ilk kez geldiğinde bir defaya mahsus hasta kayıt kartı açılarak hastaya bir kod numarası verilir ve ilgili bilgiler bir kez girildikten sonra bir daha hastanın tüm işlemleri bu numara üzerinden yürütülür.
5. Hastaların laboratuar ve röntgen tetkik işlemleri muayene kartına işlenebilir bir sonraki gelişinde bu bilgilerden faydalanılabilir.
6. Hastalara randevu verilerek takip edilebilir.
7. Birden fazla doktorla çalışılabilir.
8. Kullanıcı tanımlama bölümünde yetkilendirme yapılarak kullanıcıların program üzerinde izin verildiği kadar tasarruf etmelerine olanak sağlanabilir.
9. Programın her anında raporlama yapılabilir ve bunlar yazıcıdan çıktı olarak alınabilir.
10. Programda bazı bilgiler parametriktir ve bir kez girilir.Bundan sonra o bilgiler klavyeden girmek yerine seçerek veri girişi yapılır.
11. Verileri yedeklenebilir istendiği anda istenilen yedeğe dönülebilir.
12. Gelişmiş arama sistemiyle kayıt sayısı ne kadar çok olursa olsun aranan kayda en kısa zamanda ulaşılır.Aranan kaydın tam yazılışını bilmek gerekmez. Örneğin; Yüksel DEMİRCİOĞLU ismini ararken "Yüksel DEMİRCİOĞLU " şeklinde mi "YükselDEMİRCİOĞLU " şeklinde mi yoksa "yüksel demircioğlu " şeklinde mi yazıldığı önemli değildir. "y" harfine basılınca baş harfi "y"olan kişiler listelenir."ü" harfine basılınca ise Yü ile başlayan kişiler listelenir.Ve daha "Yüksel DEMİRCİOĞLU " yazmadan aranılan kayda ulaşılır.
13. Aramalarda büyük küçük harf ayrımı yoktur.Türkçe karakterleri kullanmak serbesttir.
14. Programın her aşamasında kullanılan mesajlar ile kullanıcı bilgilendirilerek hata yapması önlenmektedir.
15. Hastakayıtlarına resim eklenebilir.Bu resimler veritabanına kaydedilmeyeceğinden hiçbir şekilde programın boyutunu artırmaz ve yavaşlamasına neden olmaz.
16. Programın renkleri istendiği şekilde ayarlanabilir, hazır temalar kullanılabilir, sonra istenirse orijinal renklere dönülebilir.
17. Programdaki veriler tek tıklamayla web sayfası,word sayfası,excell sayfası olarak kaydedilebilir,istendiği şekilde düzenlenebilir,her türlü arama ve sorgu sonucu bu formatlarla çıktılanarak ,yazıcıdan döküm alınabilir.
18. Randevu formu ile hastalarınıza randevu verebilirsiniz.