Little Digits

Little Digits

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 804
  • DOSYA BOYUTU 31.30 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Cowly Owl Ltd

Farklı şekilleri ile küçük çocuklara sayıları ve saymayı öğreten bir uygulama olan Little Digits, çocukları parmak dokunuşları sayesinde öğretirken eğlendiriyor.

Sadece iPad için geliştirilmiş olan Little Digits uygulaması, çocuklara sayıları ve saymayı öğretiyor. Bunu ise kendi farklı tasarımı ve ilginç yapısı ile yapıyor. Şöyle ki çocuklar ekranda gördükleri sayılar kadar ekrana parmaklarını koyuyor ya da dokunduruyor ve o şekilde bir doğrulama yöntemi kullanılıyor. iPad’in çoklu dokunmatik sistemini kullanan bu uygulama, farklı animasyon şekilleri ile öğretirken eğlendiriyor.

Little Digits uygulaması sadece sayıları ve saymayı öğretmiyor. Bunun yanında toplama, çıkarma gibi basit işlemleri de aynı mantık ile çocuklara yaptırabiliyor. İçerisinde sayılar ile farklı oyunlarında bulunduğu bu uygulamada, çocukların sayısal zekasının ve becerisinin geliştirilmesi amaç edinilmiş. Bu yüzden görevini çok iyi yerine getiren bu uygulamaya Apple 2012 yılı içerisindeki en iyi uygulamalardan biri ünvanını vermiş. Uygulama sesli olarak da cevap verme özelliğine sahip ve bu dil İngilizce. Bunun için uygulama diğer ülkeler için kendi sesini kaydetme ve kullanma özelliğini de ekleyerek daha kaliteli bir yapıya bürünmüş.