Locale

Locale

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 111
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici two forty four a.m. LLC

Locale, Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir kişiselleştirme uygulamasıdır.

Locale, Android cihazlarınıza indirip kullanabileceğiniz bir kişiselleştirme uygulamasıdır. Özellikle ofis çalışanıysanız ve sık sık toplantılara giriyorsanız bu uygulama gerçekten çok işinize yarayabilir diye düşünüyorum.

Bir nevi otomasyon uygulaması da diyebileceğimiz uygulamalardan birisi olan Locale ile sizi utandıracak durumlardan kaçınabiliyorsunuz. Örneğin bir toplantıdayken telefonunuzun yüksek sesle çalması sizi zor duruma sokabilir fakat Locale ile artık böyle şeyler yaşamayacaksınız.

Locale'nin en önemli özelliği lokasyon bazlı olacak şekilde ve bazı özel kondisyonları göz önünde bulundurarak kendinize özel ayarlar yaratma imkanı tanıması. Ardından da telefonunuz bu ayarlara göre davranmaya başlıyor.

Örneğin uygulama ile ofise gittiğinizde zili kapatma ayarını kullanabiliyor, duvar kağıdını değiştirebiliyor, güç harcayan uygulamaları kapatabiliyor, yalnızca bazı kişilerin aramasında zil çalmasını sağlayabiliyor ve mekan bazlı hatırlatıcılar koyabiliyorsunuz.

Locale'nin yapay zekası ve coğrafi algoritmaları gerçekten düzgün bir şekilde geliştirilmiş, bu sayede mekan değiştirdiğiniz anda algılamasını sağlıyor. Bunu yapabilmeniz için ise kullanıcı dostu bir arayüzüne sahip olduğunu söyleyebilirim.

Uygulama ile telefonunuzu mekana göre kişiselleştirmek için tek yapmanız gereken bir pin oluşturup istediğiniz noktaya sürükleyip bırakmak. Ayrıca uygulama ile birlikte kullanabileceğiniz pek çok eklenti de bulunduğunu eklemeleyim.

Gerçekten kullanışlı bir uygulama olan Locale'yi indirip denemenizi tavsiye ediyorum.