MediaWiki

MediaWiki

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 186
  • DOSYA BOYUTU 18.95 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici mediawiki

MediaWiki, ücretsiz olarak sunulan ve kendi online ansiklopedinizi oluşturabildiğiniz bir uygulamadır.

MediaWiki, kendi ansiklopedinizi oluşturabileceğiniz bir wiki uygulamasıdır. Windows tabanlı bilgisayarınızda ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Sıkı bir Wikipedia takipçisiyseniz, kendi ansiklopedinizi oluşturmayı aklınızdan geçirmiş olabilirsiniz. İşte bu amaç için MediaWiki, size iyi bir fırsat sunuyor. Kolay kullanımıyla ve farklı şablon örnekleriyle kendi ansiklopedinizi oluşturabilirsiniz. Bunun için PHP VE MYSQL destekli bir hosting’e sahip olmanız gerekiyor. Normal bir web sitesi kurar gibi, dosyaları sunucuya yüklüyorsunuz ve gerekli ayarları yaptıktan sonra yayınlıyorsunuz. Bu şekilde ansiklopedinizi internette herkese duyurabilirsiniz. Bunun dışında bilgisayarınızdan da kullanabilirsiniz. Bunun için yerel sunucu oluşturabileceğiniz XAMPP yazılımını indirmelisiniz. Ancak bu şekilde kullandığınızda, ansiklopedinizi sadece siz veya aynı internet ağını kullandığınız kişilerin görebileceğini unutmayın.

MediaWiki’yi kurduktan sonra, kısa ısınma turunun ardından rahat bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Ansiklopedinizde kullanmak istediğiniz şablon örnekleri de bu yazılım içinde yer alıyor. Ücretsiz olarak sunulan yazılım, birçok proje için kullanılabilir. Basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde kısa süre içinde kendi ansiklopedinizi kurabilirsiniz.