Milanoir

Milanoir

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 30
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Good Shepherd Entertainment

Milanoir, Tarantino filmlerinden esinlenerek geliştirilen, bir tür aksiyon macera oyunudur.

Milanoir, Steam üzerinden satın alıp oynayabileceğiniz, 70’li yıllarda çekilen aksiyon filmlerine öykünen bir tür aksiyon - macera oyunudur.  

Italo Games tarafından geliştirilen ve Good Shepherd Entertainment tarafından yayınlanan Milanoir, 70’li yıllarda Quentin Tarantino tarafından çekilen aksiyon filmlerine benzetilmek suretiyle hazırlanan bir aksiyon oyunu olarak karşımıza çıkıyor. O filmlerin atmosferini ve hikayesini yakalamaya çalışan yapımcılar, bunu piksellerle bir araya getirerek, bizlere eski usul bir aksiyonun kapılarını aralıyorlar. Birçok oyuncunun bu yönüyle dikkatini çeken Milanoir, gerçek bir suç öyküsü sunduğunu iddia ederek, hikaye sevenlerin dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor.

İsminden de anlaşılacağı üzere Italya’nın Milano şehrinde geçen Milanoir’de ana karakterimiz ise Piero. Piero, bir mahkum aniden hapishaneden serbest bırakıldı ve onu mahkum eden adamın intikamını almaya çalıştı. Gerçekleri avla ve affetmeyen bir şehirde seni kovalayanlardan kaç. Birisi senin ölmeni istiyor: Hayatta kalmak için tüm sertliğini kullanmalısın. Vurun, vurun, düşmanlara doğru ilerleyin ve onları nefes kesen araba kovalamarlarında birleştirin.