Parallels Desktop

Parallels Desktop

kullanıcı

Parallels Desktop, Mac bilgisayarımız üzerinde Windows işletim sistemi çalıştırmamıza olanak sağlayan bir seçenek.

Parallels Desktop (Mac), adından da anlaşılabildiği gibi Mac bilgisayarlarımız üzerinde kullanabileceğimiz bir program ve kullanıcılara Mac sistemlerine Windows kurmaları konusunda yardımcı olmak üzere tasarlanmış.

Programın en iyi özelliklerinden bir tanesi de işletim sistemleri arasında geçiş yaparken tekrar başlatma işlemine ihtiyaç duymaması. Bilgisayarınızı tekrar başlatmadan Windows ve Mac işletim sistemleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Programda yer alan sihirbazlar kullanıcıların akıllarına takılan soruları cevaplandırmaları ve gerçekleştirmek istedikleri işlemleri kolayca tamamlamaları konusunda yardım ediyor.

Parallels Desktop Mac cihazın performansını düşürmeden işletim sistemleri arasında geçiş yapabilmeye olanak sağlıyor. Fakat bana kalırsa programın en büyük avantajı Windows programlarını Mac üzerinde sorunsuzca çalıştırabilmesi. Elbette bu tarz bir program kullanabilmek için kullandığınız bilgisayarın donanımsal özelliklerinin iyi seviyelerde bulunması gerekiyor.

Eğer tek bir bilgisayar üzerinde hem Windows hem de Mac çalıştırmak istiyorsanız Parallels Desktop'ı kullanmanızı öneriyorum.