Peel Smart Remote

Peel Smart Remote

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 20,633
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Peel Technologies Inc.

Peel Smart Remote, HTC TV uygulamasını yerini geçmiş bir Android uzaktan kumanda uygulaması.

Peel Smart Remote, Android cihazınıza indirip kullanabileceğiniz, televizyonunuzu ve set üstü kutunuzu uzaktan kontrol etme kolaylığı sunan ücretsiz bir uygulama.

HTC cihazlarda önyüklü gelen TV uygulaması yerine geçen Peel Smart Remote, Android tabanlı telefon ve tabletlerle uyumlu. Daha önce HTC’nin TV uygulamasını kullandıysanız bunu da rahatlıkla kullanabileceğinizi söyleyebilirim. Kurulumu gayet basit. Birkaç adımda akıllı televizyonunuzu ve set üstü kutunuzu (Digiturk, Dsmart dahil çok sayıda seçenek var.) uygulamayı tanıtmayı başarıyorsunuz. Eğer birden fazla odada televizyon izliyorsanız, her oda için ayrı ayrı kurulum yapabiliyor ve tek dokunuşla bulunduğunuz odaya geçiş yapabiliyorsunuz. Dilerseniz odalarınıza isim de verebiliyorsunuz. Böylelikle salona, oturma odasına veya diğer odalara geçtiğinizde rahatlıkla kontrolü ele alabiliyorsunuz.

Televizyon, set üstü kutu haricinde Blu-ray, Apple TV, ses sisteminizi Android cihazınızdan kontrol etmenize izin veren Peel Smart Remote uygulamasının kumanda ekranı herkesin kullanabileceği basitlikte tasarlanmış. Kumanda ile tv ve set üstü kutunuzu tek dokunuşla açıp kapatabiliyor, ses ve kanal değiştirme fonksiyonlarını rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Burada dikkatimi çeken özellik benzer uygulamalarda görmediğim “Kanal kılavuzu” oldu. Kanal kılavuzundan o anda izlediğiniz tv kanalları ve kanallar listeleniyor. Ayrıca kaydırma hareketi ile gün sonuna kadar hangi programların oynayacağını görebiliyorsunuz.

Türkçe dil desteği ile geldiğinden rahatlıkla kullanabileceğinizi düşündüğüm uygulamanın kısayol desteği de bulunuyor. Uzaktan kumandanın bildirim panelinde görüntülenmesini veyahut widget olarak ekrana yerleşmesini sağlayabiliyorsunuz. Böylelikle tek dokunuşla uygulamaya giriş yapmadan kumandayı kullanabiliyorsunuz.

Tv programlarını kategoriler halinde listeleyebilen uygulamada sevdiğiniz tv programları, diziler, şovlar için hatırlatıcı da ekleyebiliyorsunuz. Program başladığınız vakit hatırlatma yapılıyor. Dilerseniz izle seçeneği ile hemen televizyonundan izlemeye geçebiliyorsunuz.

Telefonun dahili kızıl ötesini kullanarak televizyondan ev sinema sistemine tüm cihazları Android telefondan kontrol etmenize imkan tanıyan Peel Smart Remote’u HTC TV uygulamasından daha başarılı buldum. Reklam içermesi dışında her şeyiyle mükemmel.