Quora

Quora

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 455
  • DOSYA BOYUTU 2.4 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Quora, Inc.

Quora uygulaması ile Android cihazlarınızı kullanarak profesyonellere soru sorabilir, cevap alabilirsiniz.

Quora uygulaması, aklındaki sorulara profesyonel cevaplar bulmak isteyen kullanıcıların Android cihazlarında kullanabilecekleri bir soru cevap uygulaması olarak kullanılıyor ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Uzun süredir bir web servisi olarak hizmet veren Quora'nın mobilde kullanımından da keyif alacağınıza inanıyorum.

Uygulama içerisinde çeşitli mesleklerden profesyoneller sorularınıza cevap vermek için bekliyorlar ve böylece cevapların doğruluğundan biraz daha emin olabiliyorsunuz. Lakin sadece kaliteli soruların sorulduğundan emin olunabilmesi için diğer kullanıcılar sizin sorunuzu oyluyorlar ve kalitesiz sorular bu şekilde bir otokontrol mekanizması ile alt sıralara itiliyorlar.

Uygulamanın sadece İngilizce olarak hizmet vermesi bazı kullanıcıları rahatsız edebilir ancak önümüzdeki senelerde diğer dillere açılması da bekleniyor. Bunun yanında gerçek adınız ve soyadınızla üye olmanızın gerekmesi de bir diğer dikkat çekici yanı diyebilirim. Böylelikle spam mesajlar ya da suistimallerin de önüne geçilmeye çalışılıyor.

Quora'nın iOS versiyonunun aksine Android versiyonu daha güzel ve gelişmiş bir arayüz sunuyor. Dolayısıyla sorular ve cevaplar arasında dolaşarak işlemleri tamamlamak çok kolay bir hale geliyor. Şimdiye dek sorulmuş sorular ve verilen cevapların çok sayıda olması ise hali hazırda geniş bir veritabanının oluşmasını sağlamış.

Soru ve cevapları sosyal ağlardan dostlarınızla paylaşabilmeniz için hazırlanmış olan gerekli seçenekler de işinize yarayacaktır. Soru cevap uygulamaları arasından içerik kalitesiyle öne çıktığı için denemek isteyebileceğinize inanıyorum.