Resident Evil 5

Resident Evil 5

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 2,001
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici CAPCOM

Resident Evil 5 survival horror türünde bir korku oyunudur

Resident Evil 5 ya da Japonya'da kullanılan adıyla Biohazard 5 oyunculara heyecanlı bir oyun tecrübesi yaşatmayı başarabilen bir korku oyunu.

Survival horror türünün klasik bir örneği olan Resident Evil 5'te oyuncular serinin önceki oyunlarından oldukça farklı bir bölgeyi ziyaret ediyorlar. Hatırlanacağı üzere Resident Evil serisinin ilk 3 oyunu Raccoon City'de geçiyordu. 4. oyunda ise Avrupa'ya konuk olmuştuk. Raccoon City'de yaşanan olaylardan yıllar sonra kahramanımız Chris Redfield, BSAA adlı bir uluslararası biyolojik terörle mücadele kuruluşuna katılıyor. Bu kurum tarafından Afrika'daki biyolojik silah ticaretinin kaynağını araştırmakla görevlendirilen Chris küçük bir köyde bu macerasına başlıyor; fakat çok kısa süre içerisinde bu köydeki insanların kana susamış zombilere dönüştüğüne tanık oluyor. Dört bir yanı çevrelenen Chris bu cehennemden kurtulabilmek için bizim yardımımıza ihtiyaç duyuyor.

Resident Evil 5'te dikkat çeken en büyük yenilik ekranda 2 kahramanın yer alması. Oyun yardımcımız olan kahraman ile birlikte yaratıklarla savaşabiliyor, bulmacaları çözmek için yardımcımızın yeteneklerinden faydalanıyoruz. Ayrıca envanter paylaşımı da yapabilmekteyiz.

Resident Evil 5 Unreal Engine ile geliştirildiği için kahramanların modellemeleri yüksek detaya sahip. Dev bölüm sonu canavarları ile savaşabildiğimiz oyunda birçok farklı mekanı ziyaret edebiliyoruz.

Resident Evil 5 Sistem Gereksinimleri

- Windows 7 işletim sistemi

- 2.4 GHZ Intel Core 2 QQuad veya 3.4 GHZ AMD Phenom II X4 işlemci

- 4 GB RAM

- 512 MB video belleğe sahip Nvidia GeForce 9800 veya AMD Radeon HD 7770 ekran kartı

- DirectX 9.0c

- DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

- 15 GB boş depolama alanı

- İnternet bağlantısı