Samurai Shodown 5 Special

Samurai Shodown 5 Special

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 131
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SNK PLAYMORE

Samurai Shodown 5 Special klasik bir atari oyunudur

Samurai Shodown 5 Special eğer atari oyunları dönemini özlüyorsanız oynamaktan keyif alabileceğiniz bir klasik dövüş oyunu.

2004 yılında çıkmış olan Samurai Shodown 5 Special, 90'lı yıllarda bir hayli ünlü olan Samurai Shodown serisinde en zengin dövüşçü sayısına sahip olan oyunlardan biriydi. Oyunda toplamda 28 dövüşçüye yer veriyor ve bu 28 dövüşçünün her biri kendi kaderleri için savaşıyor. Biz kahramanımızı seçerek rakiplerimizin karşısına çıkıyor ve oyun sonunu görmek için mücadele ediyoruz.

Samurai Shodown 5 Special'ın standart Samurai Shodown 5'ten farkı ise bu oyunda bazı karakterlerin çıkarılırken yerlerine daha önceki oyunlardan tanıyacağımız bölüm sonu canavarı niteliğindeki karakterlerin eklenmesi. Amakusa, Zankuro, Rashoujin Mizuki bu karakterler olarak listeleniyor. Samurai Shodown 5 Special bunun yanında standart versiyon ile karşılaştırıldığında birçok grafik, ses, oynanış dengesi iyileştirmesi de içeriyor.

SNK tarafından Neo Geo platformları için yayınlanan bu oyun, CD Projekt'in dijital oyun platformu GOG üzerinde satışa sunuluyor. Bu sayede oyunu 3. parti araçları kullanmadan bilgisayarımızda klavye ile oynayabiliyoruz.

Samurai Shodown 5 Special'ın minimum sistem gereksinimleri bir hayli düşük:

- 2.4 GHz Pentium 4 işlemci

- 1 GB RAM

- Intel HD Graphics ekran kartı

- DirectX 9.0c

- 500 MB boş depolama alanı

- Klavye, fare