Shakes & Fidget

Shakes & Fidget

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,723
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Playata GmbH

Tarayıcı oyunları arasında ki en popüler oyunlar arasında yer alan Shakes & Fidget tamamen ücretsiz ve Türkçe olarak kullanıcılara komedi ve macerayı bir arada sunuyor.

Tarayıcı oyunları arasında ki en popüler oyunlar arasında yer alan Shakes & Fidget tamamen ücretsiz ve Türkçe olarak kullanıcılara komedi ve macerayı bir arada sunuyor. Playa Games tarafından yapılan Shakes & Fidget Flash tabanlı bir tarayıcı oyunu. Oyun size çok ciddi bir platform yada harika aksiyon sunmuyor, kesinlikle size vaat edilen şey bu değil. Onun yerine oldukça eğlenceli ve komik bir tarayıcı oyunu ile karşılaşacaksınız.

Tamamen ücretsiz olan Shakes & Fidget birçok dil desteğine sahip bunlardan biriside Türkçe. Tarayıcı tabanlı olan Shakes & Fidget’ı ne indirmeniz nede sisteminize kurmanız gerekiyor, direkt olarak kullandığınız tarayıcı üzerinden ücretsiz ve reklamsız bir şekilde oynama imkanına sahipsiniz. Oyun sunucu maliyeti vs. giderlerini kullanıcılarının destekleri doğrultusunda karşılamakta, oyunda ekstra özelliklere sahip olacağınız materyalleri satın alabilir ayrıca oyunun gelişimine ve yayın hayatında kalmasına yardımcı olursunuz.

Shakes & Fidget’a üye olmak için tıklayınız.

Oyuna katılmak önce üye olmalısınız, bu adımda karşımıza seçmemiz gereken 3 farklı sınıf çıkıyor. Bunlar; Savaşçı, Büyücü ve Avcı

Savaşçı: Savaşçılar sahip oldukları yetenekleri ile düşmanlar ile doğrudan sıcak temasa girmekte yakın dövüşlerde başarılı olan Savaşçılar kılıç ve kalkanları ile çok güçlüler.

Büyücü: Normal olarak doğaüstü güçlere sahipler, sahip oldukları büyü güçleri ile hem yakın dövüşlerde hem de uzak dövüşlerde etkili olabilirler ayrıca iyileştirme gibi özel yetilere de sahip olan büyücüler birçok konuda tercih edilen sınıf.

Avcı: Kullandıkları yay ve ok sayesinde düşmanlarını uzaktan avlama yeteneğine sahipler, haliyle uzak mesafe mücadeleler konusunda oldukça gelişmiş özellikleri bulunmakta, ayrıca gizlilik ve hız konusunda da iyi olduklarını söylemek mümkün.

Bunların yanı sıra oyunda karakter seçimi menüsüne geçtiğimiz zaman seçmeniz için sizi bekleyen 8 farklı ırkta mevcut.  Bunlar;

-       İnsan: İnsanlarda her zaman bir kahramanlık ruhu vardır.

-       Ork: Şiddeti çok seven kaba yaratıklar.

-       Elf: Kulakları sivri ormanlarda gezen nazik şeyler.

-       Kara Elf: Elflere nazaran oldukça huysuz yaratıklardır.

-       Cüce: Sert gibi görünen bu ufaklıklar aslında çok ince ruhlular.

-       Gulyabani: Sinsi ve kısa boylu sevilmeyen yaratıklar.

-       Cin: Hemen hemen hiçbir konuda mizahi tarafını kaybetmeyen ufak yaratıklar.

-       İblis: Kocaman boynuzları ve sert görünüşleri vardır, ancak oldukça romantik yürürler.

Oyunda sınıfımızı seçtik ve sırada karakter yaratma bölümünde, yukarıda belirttiğimiz ırkran herhangi birini seçebilir ve onu düzenlemeye başlayabilirsiniz. Karakterinizin cinsiyeti, gözleri, kaşları, ağızı, burnu, kulakları, saçları, saç rengi, çenesi, ve suratına koyabileceğiniz ekstra şeyleri ile bir karakter yaratma bölümü. Çok ayrıntılı olmamasına rağmen dilediğiniz gibi karakterinizi şekillendirebilir eğlenceli bir hale sokabilirsiniz…

Karakterimizi oluşturduktan sonra basit bir kayıt ekranı çıkıyor karşımıza, oyunda kullanacağımız adımızı, e-postamızı ve şifremizi belirledikten sonra artık Shakes & Fidget’ın dünyasına adım atıyoruz. Oyuna başlamadan önce girdiğiniz e-posta adresinize bir aktivasyon mailini gönderilecektir, mailinizi kontrol edip aktivasyon eylemini gerçekleştirmelisiniz.

Oyunun dolu dolu bir menüsü bulunmakta bunlara tek tek göz atalım;

Meyhane: Oyunun aslında ana menüsü diyebiliriz, burada maceraya atılmak için alacağınız görevlere ulaşabilirsiniz. Para ve deneyim kazanmak için sık sık görev almanız tavsiye edilir, ayrıca oyunda ki macera hevesi göstergesi de oyunun bu menüsünde yer alıyor.

Arena: PvP sisteminin bulunduğu arena kısmında oyunda ki diğer oyunculara meydan okuyabilir kıyasıya bir kapışma içine girebilirsiniz, kazanacağınız mücadeleler sonunda para ve deneyim kazanacaksınız.

Sur Nöbeti: Para kazanmak için sık sık ziyaret edeceğiniz bu bölümde belirli saatlerde nöbetler tutarak iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Silah Satıcısı: Hemen hemen her tarayıcı oyununda görmeye alışık olduğunuz silah satıcısı bölümü Shakes & Fidget’da da mevcut. Burada kahramanınızı güçlendirmek için, kılıç, kalkan, zırh, ayakkabı, başlık, kemer ve diğer birçok donanıma ulaşabilir paranızın yettiği kadarını alabilirsiniz. Sadece satın almak için kullanılmıyor elbette, ayrıca kullanmadığınız eşyalarınızı satabilirsiniz.

Büyü Dükkanı: Silah satıcısının büyücüler için açtığı şube desek doğrudur, aynı şekilde büyücüleriniz için alabileceğiniz birçok materyal bulabilirsiniz yada sahip olduğunuz fazlalıkları satıp paraya çevirebilirsiniz.

Ahır: Birçok binek hayvanını bulabileceğiniz bölüm olan ahırda farklı farklı yaratıklara ulaşabilirsiniz. Bir kaplan, bir ejderha yada bir inek, siz seçin… Ancak sadece kiralayabilirsiniz, sadece 14 günlüğüne kiraladığınız binek ile görevlere daha kısa zamanda ulaşabilir zaman kazanabilirsiniz.

Mantarlar: Oyunun gerçek para birimi olan mantarları buradan edinebilirsiniz. Belli miktarda mantara belli ücretler karşılığında ulaşabilirsiniz. İster kredi kartı, SMS, Havale yada paypal istediğiniz gibi ödeme yapmanız mümkün.

Karakter: Oyunda ki karakterinizi şekillendirebileceğiniz kısım. Şekillendirmekten kasıt aslında geliştirmek, karakterinize aldığınız eşyaları buradan atayabilirsiniz, yada buradan bir binek seçip karakterinize uygulamanız mümkün.

Gönderi: Oyunun iletişim kısmı. Buradan arkadaşlarınızla yada oyunun diğer kullanıcıları ile iletişime geçebilirsiniz.

Klan: Klan bölümü ile beraber mücadelelere gireceğiniz bir klana katılabilirsiniz yada yeni bir klan kurabilirsiniz. Ancak klan kurmak için 10 altına sahip olmanız gerekecek. Bir klana dahil olmak oyun boyunca size fazla kazanç sağlayacaktır, klanınızın faydasını sık sık hissedeceksiniz.

Şeref Listesi: Oyunda ki en iyi oyuncuları ve oyunda ki en iyi klanları görebileceğiniz bölüm.

Zindanlar: Oyun boyunca tamamladığınız görevler sonucunda elde edebileceğiniz anahtarlar ile içeriğinde zorlu görevler bulunan zindanlara ulaşabilirsiniz.

Seçenekler: Oyunun içeriği dışında gerçekleştireceğiniz ayarları barındırıyor. Şifre değiştirebilir, yada e-posta güncelleyebilirsiniz. Memnun kalmazsanız oyunda ki hesabınızı da bu bölümden silebilirsiniz.

15 Milyonu aşkın kullanıcısı ve eğlenceli yapısı ile yeni bir tarayıcı oyunu arayanların kesinlikle denemesi gereken bir yapım.