Skulls of the Shogun

Skulls of the Shogun

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 122
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici 17-BIT

Skulls of the Shogun, ölümden sonraki hayatında da savaşmaya devam eden bir samurai generalinin hikayesini konu alan sıra tabanlı bir savaş oyunu.

Skulls of the Shogun oyununu üreten 17-BIT ekibi, oyun dünyasında çok da sık rastlamadığımız bir konuyu ele alıp ölümden sonra savaşa devam eden bir samurai generalini hikayenin merkezine oturtuyor. Oyunda amacınız başkalarıyla savaşırken generalinizin hayatta kalmasını sağlamak. Öldükten sonra kulağa ironik gelse de savaşınız generalsiz yürümüyor. 2013 yılında Windows 8, Windows Phone ve Xbox Live için çıkan oyun bu sene PS4 ve Vitadan sonra iOS ve Android'e de ulaştı ve bugüne dek mobil platformlar için çıkan en iyi oyunlar arasında sağlam bir mevkiye yerleşti.

Elle çizilmiş grafikleriyle kendi tarzını yakalayıp gözleri büyüleyen oyun bunu sistemi yormadan gerçekleştiriyor. Eğer Advance Wars serisini biliyorsanız bu oyuna bayılacaksınız. Sıra tabanlı savaşta kuracağınız orduya karmaşık birliklerle denge katarken rakibinizin zaafını keşfetmeniz gerekiyor.

Tek kişilik bir oyundan beklentilerinizi sonuna kadar karşılayacak senaryo modunda tam tamına 24 bölüm mevcut. Ancak oyun sadece bundan ibaret değil. Asıl mücadelenin başladığı online savaş alanlarında gerçek rakiplere karşı tam kapasiteli bir savaş yürüteceksiniz. Hesaplı bir fiyata satılan oyunun ek olarak oyun içi satın alma menüsü barındırmaması temiz ve adil bir ortam sağlıyor. Popülaritesi sürekli artan bu oyun çok geçmeden en iyi mobil oyunlar arasında yerini almaya başladı bile.