Son of Light

Son of Light

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 114
  • DOSYA BOYUTU 38.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Uncommon Games

Son of Light, shoot em up türünde kuşbakışı oynanan bir uçak savaşı oyunudur

Son of Light eğer retro tarzda arcade uçak oyunlarını seviyorsanız hoşunuza gidebilecek bir mobil uçak savaşı oyunu.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bu shoot em up oyununda dünyayı kurtarmak için mücadele eden ve son teknoloji bir savaş uçağını kontrol eden bir kahramanı yönetiyoruz. Evreni kurtarmak için çıktığımız mücadelede sayısız düşmanlarla karşılaşıyoruz ve uzaya çıkarak düşmanlarımızın kaynağını bulmaya çalışıyoruz. 10 bölüm boyunca yüzlerce düşmanla karşılaşırken bizi bölüm sonlarında dev savaş gemileri gibi bölüm sonu canavarları bekliyor. Bu savaşlarda özel taktikler uygulamamız gerekiyor ve düşman ateşinden kaçmak için hızlı karar almamız gerekiyor.

Son of Light oynanış olarak bu türdeki klasik oyunlara sadık kalan bir yapıya sahip. Kuşbakışı kamera açısıyla oynanan oyunda uçağımızı yukarıdan kontrol ediyoruz ve ekranda dikey olarak ilerliyoruz. Ekranın üst bölümünden ise düşmanlar geliyor. Bir yandan düşmanların ateşinden kaçıyoruz, diğer yandan düşen bonusları ve parçaları topluyoruz. DÜşen parçalar silahlarımızı ve ateş gücümüzü geliştirmemize yardımcı oluyor.

Son of Light, shoot em up türünün güzel bir örneği olarak nitelendirilebilir. Oyunun ses efektleri ve grafikleri retro tarzı tam anlamıyla yaşatmakta.