Sözlook

Sözlook

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 128
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Engin Kuzu

Sözlook ile Ekşi Sözlük, İtü Sözlük, İnci Sözlük gibi popüler sözlükleri kolayca takip edebilirsiniz

Sözlook Türkiye'nin en çok kullanılan sözlük sitelerini bir araya toplayan ücretsiz bir Android uygulamasıdır.

Oldukça yaratıcı bir fikir sonucu geliştirilmiş olan uygulama Ekşi Sözlük, İtü Sözlük, Uludağ Sözlük, İnci Sözlük, Cogito Sözlük, İhl Sözlük, Kötü Sözlük gibi sözlük sitelerini tek bir arayüz altında topluyor ve bu sözlükleri kolayca takip etmenize yardımcı oluyor. İster tek bir sözlüğün takipçisi olun, ister birden fazla sözlüğün tkaipçisi olun uygulama esnek yapısı sayesinde size özel yapılandırma seçenekleri sunmaktadır. Uygulama menüsü altındaki ayarlar bölümünden takip edeceğiniz sözlük veya sözlükleri belirleyerek görüntülenecek içeriği fltreleyebilmek mümkündür.

Sözlook ayrıca sadece bir konu ile ilgili yorumlara erişmek istiyorsanız da oldukça kullanışlı olmaktadır. Uygulamada "bugün", "gündem", ve "rastgele" gibi kategorileme sekmelerinden birini seçerek pek çok sözlükte ortak olan bu kategorileme sınıflarına ulaşabilirsiniz. "Bugün" başlığı yeniden eskiye göre, "gündem" başlığı entry sayısına göre listeleme yapabilmektedir. Bunun yanında arama özelliğine sahip Sözlook ile aradığınız konuya çok daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Sözlook'un bir başka kullanışlı yönü ise beğendiğiniz ve daha sonra erişmek istediğiniz başlıkları favoriler listenize eklemenize imkan tanımasıdır. Bu işlem için ekranın sağ üstündeki yıldız simgesine dokunmanız yeterlidir. Böylece başlıklar "favorilerim" bölümünde saklanmaktadır.

İster sözlük yazarı, ister takipçisi olun Sözlook herkese hitap edebilecek oldukça kullanışlı bi uygulamadır.