SteamWorld Dig

SteamWorld Dig

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 410
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Image & Form International AB

SteamWorld Dig retro tarzda bir platform oyunudur

SteamWorld Dig eskiden oynadığımız klasik platform oyunları temel alınarak hazırlanmış retro tarzda bir platform oyunu.

Vahşi Batı ve Steampunk öğelerini birleştiren bir oyun olan SteamWorld Dig'de Rusty adı verilen, madencilik yapmak üzere geliştirilmiş bir buhar robotunun maceraları konu alınıyor. Kahramanımızın hikayesi umutsuzca yardıma ihtiyaç duyan eski bir maden şehrine ayak basmasıyla başlıyor. Kahramanımıza verilen görev gereği eski bir madene girip kazı yapması gerekmekte; fakat Rusty bu eski madende nasıl bir kötülük yattığından habersinz olduğu için beklenmedik olaylarla karşılaşıyor. Biz de kahramanımıza bu durumdan kurtulması için yardımcı oluyoruz ve maceraya dalıyoruz.

SteamWorld Dig 2 boyutlu grafiklere sahip olan, ekranda yatay olarak ilerlediğiniz birp latform oyunu. Oyunda karşınıza çıkan tuzakları atlatmalı, dinamitlerinizi kullanarak düşmanlarınızla savaşmalı veya yolunuzu açmalısınız. Karşınıza ilginç bulmacalar çıkıyor ve bu bulmacaları çözerek, düşmanlarınızı yenerek hikaye boyunca ilerliyorsunuz.

İlk olarak Nintendo 3DS platformuna çıkış yapan SteamWorld Dig, PC için HD kalitede, yenilenmiş grafikler içeriyor. Oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- Windows XP işletim sistemi

- 2 GHz işlemci

- 512 MB RAM

- OpenGL 2.1 uyumlu, 384 MB video belleğe sahip ekran kartı

- 193 MB boş depolama alanı

- OpenAL uyumlu ses kartı