THE KING OF FIGHTERS '98

THE KING OF FIGHTERS '98

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 1,654
  • DOSYA BOYUTU 69.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SNK PLAYMORE

Atari salonlarının olmazsa olmazlarına eklenmesi gereken 10 arasına girecek olan bu dövüş oyunu klasiği sonunda mobil cihazlara çıktı.

Atari salonlarında jeton eskitmiş olan her oyun sever bilir, King of Fighters serisinin her daim ayrı bir yeri olmuştur. Gerek karakter tasarımlarının kalitesi, gerek karakter seçimindeki çeşitlilikle dövüş oyunlarına ders verecek bir kaliteye ulaşan SNK, King of Fighters '98 ile oyun içi denge konusunda da zirveye ulaşmıştı. Genel olarak alışık olunan oyun düzeni bozulmamış ve seçtiğiniz 3 karakter ile farklı 3'er gruplara karşı dövüşüyorsunuz. Normalde takımları temsil eden 3'lü grupların ortak bir davalarını kovalamak veya tüm karakterler arasından yatkın olduğunuz 3 dövüşçüyü seçmek size kalmış.

Toplam 38 karakter arasından seçim yapmak mümkün ama gizli karakterlerin mevcut olduğunu da es geçmeyelim. Bunu bulmak ise oyunu oynayacak olanlara kalsın ki buradan kimseyi sır vererek üzmeyelim. Arcade stilinden ödün verilmeden aynı grafiklerin ve müziklerin korunması ise oyun ile daha önce tanışık olanları sevindirebilecek bir havadis. Bir tek arayüzde ciddi bir makyaj olduğunu söyleyebiliriz. Arayüzdeki grafikler daha yumuşak ve günümüz çözünürlük değerlerine göre tasarlanmış.

King of Fighters '98 tamamen eskisi gibi dersek buradan tüm oyunseverleri yanıltmış oluruz ama kemerlerinizi sıkı bağlamakta fayda var, çünkü haberler güzel. EXTRA ve ADVANCED isimli yeni oyun modları sayesinde KoF '98 uzun zaman elinizden düşmeyecektir. Üstelikı bunlara eklenen TRAINING modu sayesinde maçlara daha hazırlıklı olmanız ve yeteneklerinizi pekiştirmeniz mümkün.

Bluetooth bağlantısı aracılığıyla arkadaşlarınıza karşı kapışmanız mümkün ve oyun için en önemli husus da ihmal edilmemiş. Gamepad desteği ve 6'lı veya 4'lü tuş dizini seçenekleri sayesinde oyunu dokunmatik ekrandan oynamanız zorunlu değil. Dövüş oyunlarını seven herkes için bu oyun klasiğini edinmek şart.