THE KING OF FIGHTERS XIV

THE KING OF FIGHTERS XIV

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 583
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SNK PLAYMORE

THE KING OF FIGHTERS XIV bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz bir dövüş oyunudur

THE KING OF FIGHTERS XIV oyunculara klasik dövüş keyfi yaşatan bir dövüş oyunu olarak tanımlanabilir.

King of Fighters oyunlarıyla ilk olarak 90'lı yıllarda tanışmıştık. SNK tarafından Neo Geo arcade makineleri için geliştirilen oyun çıktığı dönemde büyük ilgi çekmiş, jetonlarımızın bir numaralı düşmanı olmuştu. King of Fighters oyunlarını benzerlerinden ayıran özellik takım tabanlı dövüşlere yer vermesiydi. Oyuncular favori kahramanlarını seçiyor, rakiplerinin karşısına çıkarak oyunu bitirmeye ve özel sonu görmeye çalışıyorlardı.

Seneler geçtikçe atari salonlarına olan ilgi azaldı ve King of Fighters oyunları PlayStation ve Xbox gibi oyun konsollarına taşındı. Bilgisayarda ise uzun yıllar King of Fighters oyunlarını oynayamadık. Serisinin son oyunu King of Fighters XIV, oyun konsollarıyla birlikte PC'ye de çıkış yapıyor.

THE KING OF FIGHTERS XIV'te oynanabilecek 50 kahraman bizi bekliyor. Ayrıca her kahraman için özel kostüm seçenekleri de bulunmakta, oyunun Steam versiyonunda 2 adet kostüm hediye olarak geliyor. Serinin klasik karakterlerinin yanısıra yeni kahramanlar ve DLC ile oyuna eklenecek kahramanlar da mevcut.

THE KING OF FIGHTERS XIV'ün minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- 64 bit Windows 7 işletim sistemi

- 3.4 GHz Intel Core i3 4160 işlemci

- 4 GB RAM

- OpenGL 4.3 desteğine sahip Nvidia GeForce GTX 480, Intel HD Graphics 4400 veya ATI Radeon 5000 serisi ekran kartı

- 16 GB boş depolama alanı