The Long Dark

The Long Dark

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 4,195
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Hinterland Studio Inc.

The Long Dark birinci şahıs kamera açısıyla oynanan bir hayatta kalma oyunudur

The Long Dark eğer zorlu mücadeleleri seviyorsanız beklentilerinizi karşılayabilecek FPS türünde bir hayatta kalma oyunu.

Bir doğal afet sonrası yaşanan olayları konu alan The Long Dark'da bu afet sonrası dünyanın geri kalanıyla iletişimi kesilen bir kahramanın yerine geçiyoruz. Buzullarla kaplı bir bölgede soğuğa ve yalnızlığa karşı mücadele ederken çevremizi keşfetmemiz ve tekrar insanlarla iletişime geçene kadar hayatta kalmamızı sağlayacak kaynakları bulmamız gerekiyor.

The Long Dark, bize tam anlamıyla yalnız kaldığımızı hissettirecek bir yapıya sahip. Oyun içinde size neler yapmanız açık açık belirtilmiyor ve bazı şeyleri sizin keşfetmeniz bekleniyor. Yani oyunda hem keşif yapıyor, hem de aklınızı çalıştırıyorsunuz.

The Long Dark'da hayatta kalabilmek için açlık ve susuzluğuna yanısıra kalori, vücut sıcaklığı ve yorgunluk değerlerini göz önünde bulundurmalısınız. Oyunda tüfeğin yanısıra balta gibi silahlar kullanabilmekte ve avlanabilmekteyiz. İlk yardım kitleri, fenerler, fişekler, ateş yakma ekipmanları kullanabileceğimiz teçhizatlar arasında. Oyun yırtıcı haybanlara karşı dikkatli olmamız gerekiyor.

Farklı hava koşullarına, gece - gündüz döngüsüne yer veren The Long Dark'ın minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- Windows XP işletim sistemi

- 2 GHz çift çekirdekli i5işlemci

- 4 GB RAM

- 512 MB video belleğe sahip Intel 4000 serisi ekran kartı

- 1 GB boş depolama alanı

- Ses kartı