The Secret of Monkey Island: Special Edition

The Secret of Monkey Island: Special Edition

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 136
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici LucasArts

The Secret of Monkey Island: Special Edition klasik macera oyununun yeniden yaratılmış halidir

The Secret of Monkey Island: Special Edition video oyunları tarihinde değişmez yere sahip bir klasik olan Monkey Island serisinin ilk oyununun günümüz mobil cihazlarına uyarlanmış halidir.

iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlarınıza ve iPad tabletlerinize indirip oynayabileceğiniz bir macera oyunu olan The Secret of Monkey Island: Special Edition'da oyunculara bir korsan olmak için büyük istek duyan Guybrush Threepwod'un macerasına ortak olabilme imkanı veriliyor. İlk olarak bilgisayarlar için 1990 yılında yayınlanan The Secret of Monkey Island'ın bu elden geçirilmiş versiyonunda korsanlığın altın çağını yaşadığı dönemde Karayipler'in fantastik bir versiyonuna konuk oluyoruz. Guybrush macerasına korsan olabilmek için korsan liderleri ile iletişime geçerek başlıyor. Kendisine verilen görevleri başarılı bir şekilde tamamladığında Guybrush korsanlığa kabul edilecektir; fakat işler Guybrush'ın beklediği gibi gitmeyecektir. Guybrush macerasının ilerleyen bölümlerinde yaşayan ölü korsanlar ve onların lideri LeChuck ile karşılaşacaktır ve ilginç bir serüven içerisine dahil olacaktır.

The Secret of Monkey Island: Special Edition point and click tarzındaki macera oyunlarının en başarılıları arasında yer alıyor. Tablet ve telefonlar için elden geçirilmiş görseller içeren oyunun grafikleri tatmin edici seviyede. Oyunun diyalogalarında ise orjinal oyunun seslendirme çalışılmış. Zekanızı zorlamanızı gerektirecek bulmacalar ise The Secret of Monkey Island: Special Edition'da sizleri bekliyor.

The Secret of Monkey Island: Special Edition eğer macera oyunlarını seviyorsanız kaçırmamanız gereken bir yapım.