Tomb Raider 2

Tomb Raider 2

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 612
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SQUARE ENIX

Tomb Raider 2, Lara Croft ile tehlikeli bir maceranın içerisine sürüklendiğiniz aksiyon dozu yüksek bir Android oyunu.

Tomb Raider 2, bir döneme damgasını vuran üçüncü şahıs nişancı (tps) oyunlarından Tomb Raider’ın Android cihazlara uyarlanmış sürümü. Çok eski bir oyun olduğundan tahmin edeceğiniz üzere görsel açıdan günümüz mobil oyunlarından oldukça geride ancak Lara Croft’un bulunması ve atmosferin çok iyi yansıtılması bunu unutturuyor.

Android telefon ve tabletimizde satın alarak oynayabildiğimiz Tom Raider 2 oyununda güzelliği kadar yetenekleriyle de büyüleyen Lara Croft’un maceralarla dolu dünyasına giriş yapıyoruz. Serinin tüm oyunları gibi bu oyun da bir hikaye üzerine kurulmuş. Bu noktada hikayeden kısaca bahsetmek gerekirse; Lara Croft, Dagger of Xian adında ejderhanın gücüne sahip olduğu söylenen bir hançerin peşine düşüyor. Sahibine özel güçler kazandıran bu hançeri arayan tek isim Lara Croft değildir. Kahramanımız hançeri bulmak adına Tibet, Çin, İtalya ve Venedik’i karış karış ararken karşısına savaşçı rahipler ve tarikat üyeleri çıkar.

Birçok farklı mekan gördüğümüz oyunda hançere ulaşmak için Lara Croft’un tüm yeteneklerini açığa çıkarıyoruz. Yüksek tepelere tırmanma, araç kullanma, mini bulmacaları çözme ve tabii ki onlarca silahı kullanma kahramanımızla yapabildiklerimizden bazıları.

Mobil platformda Tomb Raider tek değil; Lafa Croft GO, Lara Croft: Relic Run gibi daha yenilikçi yapımlar mevcut ancak hiçbiri Tomb Raider’ın alıştığımız oynanışına sahip değil. Görsellik benim açımdan önemli değil, bilgisayarım oynadığım Tomb Raider oyununu arıyorum diyorsanız işte size fırsat.