Tomb Raider I

Tomb Raider I

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 659
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici SQUARE ENIX

Tomb Raider I aynı isimli orjinal oyunu mobil cihazlara taşıyan bir mobil oyundur

Tomb Raider I ilk olarak 1996 yılında bilgisayarlar için çıkış yapan klasik video oyunu serisi Tomb Raider'ın mobil versiyonudur.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinizde oynayabileceğiniz bu aksiyon oyunu klasiği serinin ilk oyununu orjinalliğini koruyarak mobil cihazlarımıza taşıyor. 3 boyutlu TPS türünün ilk örneklerinden olan Tomb Raider I'de Lara Croft'un maceralarına tanık oluyorduk. Lara Croft'un kayıp şehir Atlantis'in izini sürdüğü oyunda ona eşlik ederek tehlikeli macerasına ortak oluyoruz. Lara'nın bu macerası onu dünyanın farklı noktalarına taşıyor. Kimi zaman Maya medeniyetinin antik kalıntılarında aksiyona dalarken kimi zaman antik Mısır piramitlerinde bulmacaları çözmeye çalışıyoruz.

Tomb Raider I'de farklı mekanları ziyaret ederken karşımıza çıkan zorlu bulmacaları çözmeye çalışıyoruz. Ayrıca tarih öncesinden kalma düşmanlar da karşımıza çıkabiliyor. Tomb Raider I'in Android versiyonununda oyunun 1998'de yayınlanan versiyonunda yer alan 2 ekstra bölüm de yer alıyor. Oyunda yenilenen tek şey kontrol sistemi. Tomb Raider I'in Android versiyonunda sizi mobil cihazlar için özel olarak ayarlanmış dokunmatik kontroller bekliyor. Oyun MOGA Ace Power ve Logitech PowerShell gibi oyun kontrol cihazlarını da destekliyor.