uCiC

uCiC

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 854
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Snapwise Inc.

uCiC uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızdan insanların belli bir mekana dair size fotoğraflar göndermelerini sağlayabiliyorsunuz.

uCiC uygulaması, Android mobil cihaz kullanıcılarının faydalanabilecekleri ilginç araçlar arasında yer alıyor ve sorulara cevap arama konseptine yepyeni bir bakış açısı getiriyor diyebilirim. Özelliklerine geçiş yapmadan önce uygulamanın ücretsiz olduğunu ve etkili bir şekilde kullanılabilecek sade bir arayüze sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Uygulama temel olarak bir mekanda neler olduğunu anlık olarak öğrenme isteğinizi karşılamak için hazırlanmış ve bu amaca hizmet etmesi için fotoğraflar çekme işlevinden faydalanıyor. Şöyle ki, uygulamada bir mekana dair anlık durumu görme ihtiyacınız olduğunda, o mekanın bulunduğu bölgeyi haritada işaretliyorsunuz ve böylece o alan içerisinde bulunan tüm kullanıcılara bir bildirim gidiyor.

Bildirimi gören kullanıcılardan bir tanesi talebinize cevap vermeyi kabul ettiğinde belirtilen mekana gidiyor ve fotoğraf çekerek bu fotoğrafı size gönderiyor. Tabii ki siz de yapılan bu yardım karşılığında ona Karma puanı göndererek teşekkür ediyorsunuz. Karşıdaki kullanıcının gizlilik tercihlerine bağlı olarak arkadaş eklemek veya özel mesaj göndermek de mümkün. Ancak mesaj almak istemeyen ve arkadaş kabul etmeyen kullanıcılar da anonim olarak taleplere cevap verebiliyorlar.

Devamlı olarak talepte bulunmanızın yasak olması nedeniyle insanlara yardım ederek Karma kazanmanız gerekliliği ise dayanışmayı körükleyici yapısından dolayı oldukça güzel hazırlanmış diyebilirim. Böylece sürekli insanları meşgul eden kişilerin ortaya çıkması da engelleniyor.

Elbette size bir bildirim geldiğinde onu cevaplamak veya cevaplamamak da yine sizin elinizde. Fakat cevaplamanız halinde karma kazanacağınızı unutmamalısınız. İlginç sosyal ağ ve soru cevaplama uygulamalarından birisi olduğu için göz atmak isteyebileceğinizi düşünüyorum.