Vampyr

Vampyr

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 489
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Focus Home Interactive

Vampyr, geçmişte geçen bir hikayeye sahip askiyon RPG türünde bir vampir oyunudur

Vampyr ilginç bir hikayeye yer veren aksiyon RPG türünde bir vampir oyunu olarak tanımlanabilir.

Vampyr'de 1918 yılının Londra'sına konuk oluyoruz. Oyunumuzun ana kahramanı olan Jonathan Reid, gündüzleri ir doktor olarak görev yapıyor ve Londra'ya hakim olan salgın hastalığı durdurabilmek için mücadele ediyor. Geceleri ise kahramanımızın laneti ortaya çıkıyor ve bir vampire dönüşüyor. İşte bu durumda gündüz kurtardığı hastaların kanını içerek hayatta kalmak zorunda kalıyor. Kahramanımızın lanetine karşı nasıl mücadele edeceğine ve kimlerin kanını içip içmeyeceğine biz karar verecek, oyunun hikayesini yönlendireceğiz.

Vampyr'da sadece lanetimize karşı da savaşmıyoruz. Vampir avcıları bizim izimizi bulmak için ve bizi ortadan kaldırmak için büyük uğraş veriyorlar. Bunun yanısıra yaşayan ölüler ve diğer yaratıklar da peşimize düşüyor. Fakat biz de doğa üstü yeteneklerimizle düşmanlarımızla baş edebiliyoruz. Bu yetenekler hızlı hareket etmemize, düşmanlarımızı kontrol etmemize ve onlara kanlı sonlar hazırlamamıza yardımcı olmakta.

Vampyr, TPS oyunları gibi 3. şahıs kamera açısıyla oynanıyor. Oyunun görünümü ve oynanışı biraz Mafia 3'ü andırmakta. Bolca diyalog içeren oyun ortalamanın üzerinde bir grafik kalitesine sahip.