WinX DVD Ripper

WinX DVD Ripper

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 613
  • DOSYA BOYUTU 11.79 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Digiarty

DVD'lerinizi diğer video formatlarında saklamak ve riplemek için bu ücretsiz programı indirebilir ve formatlarını dönüştürebilirsiniz.

DVD'lerin yavaş yavaş eski bir teknoloji haline geldiği aşikar. Bu nedenle elinizdeki DVD'leri farklı dosya formatlarında saklamak için yapabilecekleriniz arasında elbette format dönüştürme ya da diğer adıyla ripleme işlemi yer alıyor. WinX DVD Ripper programı DVD'lerinizdeki videoları MP4, MPEG, WMV, FLV ve MOV olarak kaydetmenize imkan tanıyor ve böylece hem yerden tasarruf edebiliyor hem de filmlerinizi, videolarınızı çok daha uzun süreli saklama şansı elde edebiliyorsunuz.

Programın arayüzü kullanımı kolay olacak şekilde düzenlenmiş ve DVD'de yer alan dosyaları hemen seçenerek programın içerisine alabiliyorsunuz. Daha sonra tek yapmanız gereken yeni video dosyalarının yer alacağı klasörü seçmek ve aynı zamanda hangi formata dönüştürme yapılacağını belirlemek. Ripleme işlemi tamamlandığında programın çıktı klasörünü otomatik olarak açmasını ya da bilgisayarı otomatik olarak kapatmasını sağlamak da mümkün.

Biraz daha ince ayar seven kullanıcılar programın ses kalitesini ve video kalitesini değiştirebilecekleri menülerin yer almasından hoşlanacaklardır. Ayrıca DVD'yi önizleme, altyazı dilini seçme ve altyazıları kaldırma, başlangıç ve bitiş zamanları gibi bazı video düzenleme seçenekleri de programa dahil olarak geliyor.