Zombie Derby

Zombie Derby

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 705
  • DOSYA BOYUTU 38 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici HeroCraft Ltd

Zombie Derby, Windows tabanlı tablet ve bilgisayarınızda oynayabileceğiniz bir zombi ezmece oyunu ve ücretsiz.

Zombie Derby, tüm mobil platformlarda ücretsiz olan nadir zombi oyunları arasında ve mobilin yanında Windows tablet ve bilgisayarlar için olan sürümü de bulunmakta. Windows platformunda ücretsiz deneme sürümü olarak karşımıza çıkan oyunu kısaca zombi ezmece oyunu olarak tanımlayabilirim. Farklı büyüklüklerde ve farklı donanımlara sahip olan arazi araçlarını zombilerin üstlerine sürerek onları ezmeye çevirdiğimiz oyun bu türden hoşlananlar için oldukça keyifli ve boş zamanlar için ideal.

Windows platformunda ilginç olarak ücretli (ücretsiz deneme mevcut) indirilmeye sunulan Zombie Derby oyunu hem oynanış hem de görsel açıdan mobilden bir farklılık göstermiyor. Tek bir kamera açısından soldan sağa doğru bir oynanış sunan oyunda amacımız ezebildiğimiz kadar zombi ezmek. Zombileri aracınızla üzerlerinden geçerek ezebiliyor veya aracınıza bağlı silahı kullanarak kafalarını parçalayabiliyoruz. Her iki şekilde de puan kazanabiliyoruz. Bu noktada oyunun basit olduğunu düşünebilirsiniz ancak değil. Yol boyunca karşınıza uçurum, patlayıcı, rampa gibi fazla sayıda engel çıkıyor ve bunları aşmak ilk seviyelerde basit olsa da sonraki seviyelerde başınıza bela oluyor.

HeroCraft’ın beğenilen oyunları arasında yer alan Zombie Derby’nin kontrol mekanizmasına baktığımızda son derece basit tutulduğunu görüyoruz. Aniden hızlanmamızı sağlayan nitro, gaz ve silah kullanımı için ekranın farklı noktalarına konumlandırılmış tuşları kullanıyoruz. Tabi ki bunlar klasik Windows bilgisayar kullanıcıysanız geçerli. Eğer dokunmatik ekranlı bir Windows cihaza sahipseniz oyunu mobildeki hafif silik tuşlara dokunarak oynuyorsunuz. Her iki şekilde de oyun keyif veriyor ve rahatlıkla oynanabiliyor.

Öğrenme bölümünde oynadıktan sonra 5 farklı konumda gezme şansı bulduğumuz zombi oyununda yarış sonrasında kazandığımız paraları mevcut aracımızın parçalarını yenilemek veya yeni araçları açmak için kullanabiliyoruz. Yenileme işlemi için satın alım yapılmaya zorlanmaması da süper olmuş.

Zombi Derby, şu an geliştirilme aşamasında olan Windows 10’da da hatasız bir şekilde çalışmakta. Zombi ezme, öldürme tarzı oyunlar olmazsa olmazlarınız arasındaysa bu oyuna kesinlikle şans vermelisiniz.