Boulder Dash® 30th Anniversary 1.1.1 (ios)

Boulder Dash® 30th Anniversary

Boulder Dash® 30th Anniversary
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

30'uncu yaşını kutlayan arcade klasiği Boulder Dash, bugünün oyuncularını bile etkileyecek yeni oynanışıyla göz kamaştırıyor.

Apple II ile başlayan tarihinini kutlayan Boulder Dash bugün tam 30 yaşına ulaşmış olan bir oyun ve mobil cihazlar için çıkan bu versiyonu ile bu önemli olaya yakışır kalitede bir oyun klasik oyunseverleri bekliyor. 4'üncü jenerasyon oyun konsoluna kadar oynanan ve milyonlarca kez satılan Boulder Dash, Dig Dug ve Pitfall oyunlarını andıran dinamiklere sahip. Hareket tabanlı bir bulmaca oyunu olarak tanımlayabileceğimiz bu oyun klasiğinde amacınız madenlerdeki kristalleri toplamak. Bunun için tüneller kazıp yer altında bulunan canavarlardan da kaçmanız gerekiyor. Yumuşak toprak kısımlarda açmanız gereken tünellerde kafanıza kayaların düşmememesi konusunda da dikkatli olmanızda yarar var.

Boulder Dash, eski arcade klasiğinin HD remake veya makyajlı bir versiyonu değil ve yanında bir sürü yenilik getiriyor. Ne yazık ki gelen yeniliklerin arasında uygulama içi satın alma da var ancak Peter Liepa ve Chris Gray ikilisini tekrar bir araya getiren oyun, bir dönemi etkisine alan trendi zenginleştirecek unsurlara sahip. Bugün bile, özellikle mobil oyun dünyası, bu ikilinin yaratmış olduğu oyun türünün izinden giden sayısız oyun varken orjinal ekibin eserlerini oynamak daha da anlamlı bir davranış biçmi oluyor. Klasik Boulder Dash oyununun üstüne değer katan bu 30'uncu yıl oyunu birçok farklı bölüm tasarımı ve daha fazla yer altı canavarıyla taçlandıran bu yeni versiyon, klasik oyunu denememiş olanlara sıfırdan başlayabilecekleri güzel bir başlangıç noktası sunuyor.

ARTILAR

Ücretsiz

Başarılı bir yeniden uyarlama

Modern oyun mekanikleri

EKSİLER

Uygulama içi satın alma

YORUMLAR