Cabana

Cabana
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iPhone ve iPad cihazlarda çalışan Cabana, video konferans sırasında video izleme zevkinin sunulduğu bir sosyal medya uygulamasıdır.

iOS işletim sistemli iPhone ve iPad cihazlarda kullanılabilen Cabana uygulaması, diğer sosyal medya uygulamalarından farklı bir temele oturtulmuş bir sosyal medya uygulamasıdır.

İçinde barındırdığı yeniliklerle diğer sosyal medya uygulamalarından farklılaşan Cabana, ilk etapta Tumblr uygulamasını da andırıyor. Keza uygulama Tumblr bünyesinde piyasaya sürüldü. Ancak temel özelliği olan video izleme ve video konferansı nitelikleri sayesinde Cabana ne Tumblr’a ne de diğer sosyal medya platformlarına benzemekte.

Temel iki özelliğinden bahsetmek gerekirse Cabana uygulamasında kendinizden hariç en fazla 5 arkadaşınızla aynı anda bir videoyu izleyebiliyor ve videoya karşı tepkilerinizi anlık olarak paylaşabiliyorsunuz. Bu çerçevede devreye ikinci temel özellik olan video konferans özelliği giriyor. Çünkü videoyu izlerken yorumlar yapabilmeniz demek aynı zamanda uygulamanın bir video konferans platformu olduğu anlamına geliyor. Yani video bahanesiyle aslında bir video konferans gerçekleştirmeniz de uygulama kapsamında mümkün görünüyor.

Bir Tumblr uygulaması olan sosyal medya uygulaması Cabana’yı Apple Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ancak unutmayın uygulamayı indirebilmek için 17 yaşını doldurmuş olmanız gerekmekte.

YORUMLAR