Kazı 1.0.10 (ios)

Kazı

Kazı
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kazı, ekrana gelen resimleri tıpkı kazı kazan gibi kazıyarak ortaya çıkarıp ekranda görüneni tahmin etmeye çalışacağınız eğlenceli bir iOS kelime bulma oyunudur.

Kelime bulma oyunlarını seviyorsanız Kazı'da iPhone ve iPad'leriniz üzerinde mutlaka denemeniz gereken oyunlardan bir tanesidir. Boş vakitlerinizi değerlendirmek ve sıkıldığınızda eğlenmek için oynayabileceğiniz oyunda ekrana gelen resimlerin ilk olarak üzerlerini kazıyor ve ortaya çıkanı tahmin etmeye çalışıyorsunuz.

Kazı kazanı hepiniz bilirsiniz. Milli piyango bileti satan tombik amcaların ellerinde mutlaka olur ve çoğu zaman gördüğümüzde dayanamayıp şansımızı deneriz. Bugüne kadar büyük umutlarda hep kazımışımdır ama en çok kazandığım miktar 20 TL. Bu nedenle son bir kaç yıldır elimi sürmüyorum. Bildiğiniz kazı kazan gibi ekrana gelen resimleri kazıyacağınız Kazı oyununda, ekranı kazıdıktan sonra gelen resimde gördüğünüzü kelime olarak doğru tahmin etmeniz gerekiyor.

1500'den fazla bölüme sahip olan oyunu bitirmek oldukça fazla zamanınızı alabilir. Zaten oyunun keyfi azar azar oynayarak sıkıldığınızda eğlenebilmek. Bu yüzden bir kere başına oturup sürekli onlarca bölümü geçmemenizi tavsiye ederim. Resimi tahmin edemediğinizde ekran görüntüsü alarak sosyal medya üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşarak yardım isteyebilirsiniz. Zira son günlerde oldukça popüler bir hareket oldu bu. Fakat buna da alışmayın ve kendinizi zorlayarak resimdekinin ne olduğunu kendiniz bulmaya çalışın. En azından benim tavsiyem bu yönde.

Oyunun artılarından bir tanesi ise kelime bilgi ve haznenizi genişletiyor olması. Öğreneceğiniz yeni kelimeler sayesinde daha sonra karşılaşacağınız durumlarda bu kelimeleri kullanabilirsiniz. Oyunda bildiğiniz her kelime için altın kazanıyor ve bir sonraki kelimeye geçiyorsunuz. Bu altınları ise ipuçları için kullanarak zor kelimeleri daha kolay tahmin edebilirsiniz.

iPhone ve iPad sahiplerinin ücretsiz olarak oynayabileceği keyifli oyunlardan bir tanesi olan Kazı'yı mutlaka indirerek denemenizi öneriyorum.

YORUMLAR