Nusrat 1.0 (ios)

Nusrat

1.0
Nusrat
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Nusrat, Çanakkale Savaşı'nda verilen mücadeleyi bize tekrar yaşatan, mükemmel bir oyun.

Nusrat, iPhone ve iPad cihazlar üzerinde oynanmak üzere tasarlanmış soluk kesen bir aksiyon FPS oyunu.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunu ücretsiz olarak indirebiliyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca sunulan Nusrat, tüylerimizi diken diken eden ve kahramanlık destanlarının yazıldığı Çanakkale Savaşı'nı konu ediniyor.

Oyunda akın akın gelen düşman askerlerine karşı durmaya ve vatanımızı ne pahasına olursa olsun savunmaya çalışıyoruz. Çeşitli senaryolar sunduğu için oyun asla sıkıcı bir hale gelmiyor ve sürekli olarak farklı bir görevle bizi sınıyor. Zaman zaman boğaza mayın döşüyor zaman zaman cephede düşman askerlerini geri püskürtmeye çalışıyoruz. Oyunda karşımıza çıkan en can sıkıcı ayrıntı ise yetersiz kalan save'leme sistemi. Örneğin ilk görevde yaklaşık bir beş dakika uğraşmış olmamıza rağmen bitirmeye ramak kala düşmana yakalandık ve baştan başlamak zorunda kaldık. Hiçbir oyuncu bundan memnun olmayacaktır. İyi bir checkpoint sistemi oyunu daha keyifli kılacaktır.

Nusrat'ta kullanılan grafikler bu tarz bir oyundan olan beklentiyi fazlasıyla karşılıyor hatta üzerine dahi çıkıyor. Kaliteli görünen modellemeler, efektler ve savaş animasyonları oyunu uzun süre boyunca oynamaya değer kılan detaylar arasında.

Vatanını seven ve tarihimize ilgi duyan her bireyin mutlaka denemesi gereken oyunlardan bir tanesi; Nusrat.

YORUMLAR