Slender Rising 1.6 (ios)

Slender Rising

1.6
Slender Rising
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Slender Rising, bağımsız korku oyunlarının en ikonik çıkış noktalarından biri olan Slender Man'in mobil platforma uyarlanmış en başarılı oyunudur.

Dünya çapında tüm App Store uygulamaları arasında en korkunç oyun olduğu iddia edilen Slender Rising'de dokunmatik ekranlara özel oynanış mekaniklerini ve popüler şehir efsanesi Slender'in en etkin uyarlamasını görüyoruz. Birçok basın tarafından oldukça olumlu yorumlar Slender Rising'in mobil platformlar için gerçek korku temasını taşıması, başarılı atmosferi, yenilikçi oynanışı ve elbette Slender Man efsanesi tavan yapmış durumda. Öncelikle Slender Man'in geçmişinden bahsederek sizleri oyundan önce de biraz germek istiyorum.

Slender Man bildiğimiz üzere bir şehir efsanesi olarak doğmuş, gizemli ve büyülü bir varlık. Şehirlerin kırsal kesimlerinde ve bazı köy ormanlarında yaşadığı iddia edilen, oldukça uzun ve ince bir figür kimi zaman ormanlarda yolunu kaybetmiş çocukların karşısına çıkıp onları kendi büyüsüyle hipnotize ediyor ve çevresindeki insanları öldürmelerine neden oluyormuş. Bir hastalık olarak tabir edilen bu gibi durumlarda kurbanlar "Slender bunu istiyor", "Slender için öldürmeliyim" gibi cümlelerle etrafındaki insanlara saldırabiliyor, psikolojik bozukluklar gösteriyor. Kendisi çok uzun ve ince bir varlık olduğu için ormanlarda ağaç halinde görünebiliyor ve beklemediğiniz bir anda arkanızda belirebiliyor. Kimi efsanelere göre Slender Man'in sırtından çıkan ince siyah uzuvlar bulunuyor, bu sayede hastalığı kurbanlarına bulaştırıyormuş. Hareket eden bir varlık yerine daha çok zamanda yer değiştirip istediği yerde belirme gücüne de sahip.

Kısa korku seansımızdan sonra Slender efsanesinin bilgisayar oyunlarına da sıçramasından sonra asıl konumuz olan yeni mobil oyun Slender Rising'e geçebiliriz. Slender Man'in oyunlarında bildiğiniz gibi kendimizi genelde kasvetli bir ormanda, terk edilmiş bir arazide veya tamamen gizemli görünen kır evlerinde buluruz. Slender Rising'de de benzer bir şekilde insanı geren bir atmosferde çeşitli mekanlarda dolanıyoruz ve etrafta notlar arıyoruz. Bu notlar Slender için önceden çocuk kurbanların çizdiği gizemli notlar. Ancak bu sefer oyunun mobil platformda Unreal Engine oyun motoruyla geliştirilmesi yüzünden çok daha gerçekçi bir yapı, basit kontrol şeması ve gece-gündüz değişimi nedeniyle bu atmosferi çok daha yoğun yaşıyoruz.

Slender Rising'in atmosferini etkileyen en önemli nedenlerden biri şüphesiz Unreal oyun motoruyla geliştirilmiş olması, ancak oyuna yedirilen ses efektleri ve başarılı müzikler de insana gerçekten bilgisayar başında loş ışıkta korku oyunu oynama hissini veriyor. Üstüne bir de gece vakti karanlıkta bir el fenerli oynanış eklenince Slender Rising tadından yenmez oluyor! Rising'in yapımcısı tüm bunları düşünüp bir de üstüne hava şartlarını da oyuna eklemiş. Gece vakti araştırmakta olduğunuz alanda birden fırtına başlayabiliyor ve kendinizi gök gürültüsüyle beraber şimşeklerin içinde not ararken buluyorsunuz. Oyunun gerçek bir Slender Man atmosferini bu denli başarılı yansıtması Slender Rising'i gerçekten üst sıralara çıkarıyor.

Birçok korku tutkununun oyunu çok beğenmesiyle birlikte Slender Rising'in devam oyunu da App Store'da kullanıcılarını bekliyor. İlgili oyuna tekrar sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Slender Rising'i denemek için ücretsiz sürümünü indirebilir, oyunu beğenmeniz takdirinde tam sürümü de 6,50 TL'ye satın alabilirsiniz. Tam sürümde daha fazla not ve genel olarak oynanışı etkileyen birçok faktör açılıyor. Tam bir korku şölenine hazırsanız Slender Rising'in atmosferi sizi içerisine çekecek.

ARTILAR

Atmosfer çok iyi yaratılmış

iPhone için en başarılı Slender Man örneği

Grafikler bir mobil platform için harika

EKSİLER

YORUMLAR