Terminal Velocity 1.01 (ios)

Terminal Velocity

Terminal Velocity
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Terminal Velocity 90'lı yılların klasik bilgisayar oyununun mobil versiyonudur

Terminal Velocity ilk olarak 1995 yılında dönemin ünlü oyun geliştiricisi Terminal Reality tarafından bilgisayarlar için yayınlanan aynı isme sahip uzay savaşı oyununun mobil versiyonudur.

iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlarınızda ve iPad tabletlerinizde oynayabileceğiniz bir oyun olan Terminal Velocity, bilgisayarlarımızda DOS ortamında çalışan dönemin ilk üç boyutlu savaş oyunlarından biriydi. Oyunun çıkışının 20. yılını kutlamak adına günümüz mobil cihazlarına uyarlanan Terminal Velocity aynı eğlenceyi akıllı telefon ve tabletlerde yaşamamızı mümkün kılıyor. Terminal Velocity'de uzak bir geleceğe yolculuk ederek dünyanın kurtuluş mücadelesine tanık oluyoruz. İnsanoğlu bu dönemde uzayda yaşamın sırrının çözmüş ve koloniler kurarak uzaya yerleşmiştir. Fakat bu koloniler bir süre sonra dünyaya sırtını dönmüş ve dünyaya saldırarak büyük şehirleri yok etmiştir. Biz de bu ortamda dünyayı kurtarmaya çalışan bir savaş pilotunu yönetiyoruz. Bu iş için TV-202 model savaş gemimize atlıyoruz ve uzayın derinliklerine yolculuk ederek düşmanlarımızla savaşıyoruz.

Terminal Velocity'nin mobil versiyonu oyunun orjinaline sadık kalan bir yapım. Oyun grafikleri tıpkı 1995'te olduğu gibi retro Super VGA formatında. Tek değişen şey ise görüş alanımızı sınırlayan sisin oyundan kaldırılmış olası. Yüksek performanla akıcı bir şekilde çalışabilen oyunda yapmamız gereken şey ise düşmanlarımıza nişan alarak ateş etmek ve bölümleri geçmek.

Terminal Velocity klasik bilgisayar oyunlarını hatırlamak ve nostalji yapmak isteyen oyuncuların hoşuna gidebilecek bir mobil oyun.