The Whispered World Special Edition 3.2.0405 (ios)

The Whispered World Special Edition

The Whispered World Special Edition
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

The Whispered World Special Edition klasik macera oyununun mobil versiyonudur

The Whispered World Special Edition ilk olarak 2009 yılında bilgisayarlar için yayınlanan ve büyük beğeni kazanan The Whispered World adlı macera oyununu mobil cihazlarımıza taşıyan yenilenmiş bir oyun.

iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlar ve iPad tabletler için geliştirilmiş bir macera oyunu olan The Whispered World Special Edition'da fantastik bir yolculuğa çıkarak ilginç makanları keşfetmekteyiz. Oyunumuzun ana kahramanı olan Sandwick ailesiyle birlikte dünyayı dolaşan bir sirkte çalışmaktadır. Fakat bir palyaço olarak bu sirkte görev alan kahramanımız bu sirkte çalışmaktan hiç de memnun değil. Ayrıca kahramanımız rahatsız edici kabuslara maruz kalmaktadır. Bu kabuslarda kahramanımıza dünyanın parçalarına ayrılacağı anlatılıyor. Bu kehanetin bilinmeyen yönü ise dünyaya kıyamet getirecek kişinin kahramanımız Sandwick'in kendisi olduğudur. Sandwick bu kehanetin doğru olup olmadığı görmek için sevimli dostu Spot ile birlikte uzun bir serüvene atılıyor; biz de ona bu serüvende eşlik ediyoruz.

The Whispered World Special Edition'ın oynanışı klasik point & click macera oyunlarındaki sistemle aynı. Oyun boyunca karşımıza zorlu bulmacalar çıkıyor ve bu bulmacaları çözebilmek için ipuçlarını ve işimize yarayacak eşyaları toplamamız, yeri geldiğinde kullanmamız, mini oyunları çözmemiz, farklı karakterlerle diyaloglar kurarak ipuçları elde etmemiz gerekiyor. Oyundaki bütün sahneler el çiizimi. 2 boyutlu grafiklere sahip olan The Whispered World Special Edition tatmin edici bir görsel kalite sunuyor.