tvtag - formerly GetGlue

tvtag - formerly GetGlue
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlar için eğlence aktivitelerini paylaşma uygulamasıdır.

tvtag, eski adıyla GetGlue, çok popüler bir aktivite paylaşma ve takip etme uygulaması. Orijinalinde bir websitesi olan bu platform, aslında bir sosyal ağ. Diğer sosyal ağlardan farkı ise check-in yapma  prensibine dayanıyor olması.

Foursquare'e benzerlik gösteren bu uygulama ile gittiğiniz yerleri check-in yapmak yerine, yaptığınzı aktiviteleri check-in yapıyorsunuz. Örneğin "İstanbul'dayım" yerine "Doctor Who izliyorum" yazmak gibi düşünebilirsiniz. Bu açıdan da gerçekten bağımlılık yapıcı bir uygulama olduğundan neden bu kadar popüler olduğunu anlayabilirsiniz.

Aynı zamanda programları, dizileri, filmleri puanlayabiliyor ve kendi yorumlarınızı paylaşabiliyorsunuz. Bu sırada siz aktiviteleriniz kaydettikçe ve paylaştıkça uygulama sizin bir profilinizi çıkarıyor. Bu çıkardığı profil sayesinde de size zevklerinize göre yeni şeyler öneriyor ve siz de yeni filmler ve diziler keşfetme imkanı buluyorsunuz.

Genel olarak basit bir prensibi olsa da kullanması eğlenceli ve tavsiyeleriyle de bir çok yeni dizi ve filmden haberdar olmanız mümkün. Bu sebeplerden bu uygulamayı indirip denemenizi tavsiye ederim.