Android için En İyi 10 Uyku Uygulaması

Android için en iyi 10 uyku uygulaması ile daha iyi bir uyku almanızı sağlıyoruz. Uykunuzu düzene sokmak için bu listedeki uygulamaları kullanmaya başlayın.

Android için En İyi 10 Uyku Uygulaması

Android için en iyi 10 uyku uygulaması ile daha iyi bir uyku almanızı sağlıyoruz. Uykunuzu düzene sokmak için bu listedeki uygulamaları kullanmaya başlayın.

Geçmişten bugüne kadar yapılan pek çok araştırmada da ortaya çıkarılmıştır ki zinde olmanın birinci kuralı, uyku düzeninin iyi bir durumda tutmaktır. Yine bu araştırmalarla ortaya çıkarılan başka bir bağlantı da uyku ve sağlıktır.

Kötü bir uyku düzeni, birçok sağlık sorununu da beraberinde getirir. Önlem alınmadığı takdirde ciddi sorunlara yol açabilir. Bu sorunu yaşayan Android kullanıcıları için hazırladığımız mobil için en iyi uyku uygulamaları listemiz ile bu tür sorunların önünü kesmek mümkündür.

Uykusuzluk problemi günlük hayatın getirdiği stres ve yorgunluk, beslenme alışkanlığı ve teknoloji bağımlılığı gibi daha pek çok nedenden dolayı yaşanabiliyor. Sebeplerin çokluğu sizi ümitsizliğe sürüklemesin, her sorunun bir çözümü vardır. Uykusuzluk da çözülebilecek sorunlar arasındadır.

Uykusuzluğu Bitiren 10 Uyku Uygulaması

 • Sleep Better
 • Sleep Cycle
 • S Heath
 • Sleep as Android
 • SnoreLab
 • Calm
 • SleepBot
 • Sleepo
 • Pzizz
 • Rain Rain Sleep Sounds

Aşağıda sıraladığımız uygulamalar ile dinlendirici doğa seslerini dinleyebilir, uykudaki hareketlerinizi izleyebilirsiniz. Bununla birlikte uykunuzun en hafif olduğu zaman aralıklarını belirleyerek daha kolay bir şekilde uyanabilirsiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve Android için uykusuzluk düşmanı en iyi 10 uyku uygulaması önerimize geçelim.

1. Sleep Better

Bu uygulama, uykunuzu ayrıntılı şekilde takip etmenize olanak tanıyor. Özellikle stresli bir iş hayatına sahip olan kişiler için birebir olduğu söylenebilir. Peki, Sleep Better ile neler yapabilirsiniz? Uyku düzeninizi kurmanızı sağlayacak Sleep Better'ın başlıca avantajları şunlardır:

 • Uykunuzu etkileyen faktörleri tespit edebilirsiniz.
 • Türkçe dil desteğine sahiptir.
 • Uyku süresini, aşamalı olarak kaydeder.
 • Hayatınızın bir parçası haline gelen alışkanlıklarınızın uykunuza nasıl yansıdığını öğrenmenizi sağlar.
 • Yeni alarm sesleri ve akıllı saat sayesinde güne daha zinde başlamanız mümkündür.

Uygulamadan daha çok verim almak için telefonu yatmadan önce yastığınızın yanına alıp açık bırakmanız gerekiyor. Daha sonra dilerseniz kendi verilerinizi de girerek uygulamanın daha iyi analiz yapmasını sağlayabilirsiniz.

2. Sleep Cycle

Sabahları uyanmakta zorlanıyor musunuz? Android için geliştirilen uyku uygulaması Sleep Cycle ile bu sorunu aşabilirsiniz. Uygulama en önemli görevi, uykunuzun en hafif olduğu aralıkta uyanmanızı sağlamaktır.

Peki, Sleep Cycle uykumuzun en hafif olduğu aralığı nasıl buluyor? Akıllı telefonunuzun yerleşik bir özelliği olan ivmeölçeri kullanıyor. Bunun düzgün çalışması için telefonunuzu yatağınıza koymanız gerekiyor.

Uygulama, uyuduğunuz süre boyunca vücudunuzun hareketlerini algılıyor ve uykunuzun ne kadar derin olduğunu hesaplıyor.

3. S Health

Bu uygulama, Samsung kullanıcılarına yöneliktir. Uygulamanın amacı, spor ya da egzersiz yaparken Samsung marka akıllı bilekliğinizin kaydettiği verileri Android telefonunuzdan görmenizi sağlamaktır.

Uygulamayı kullanmak için bir profil oluşturmak yeterlidir. S Health, günlük aktivitelerinizi takip edip farklı egzersiz programları ile kendinizi daha da geliştirmenize yardımcı olabilir. Bu uygulama ile bir hedef belirleyebilir ve o hedefe ulaşmak için neler yaptığınızı anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bu sağlanan olanaklardan yararlanarak iyi bir uyku için gerekli olan tüm kriterleri de karşılamanız mümkündür.

4. Sleep as Android

Sleep as Android, akıllı alarm uygulamasıdır. Güne zinde başlamanız için sizi uyandıracak farklı bir yaklaşım izliyor.

Uygulama, kuş, rüzgâr ve su sesi gibi sesler sunar. Bu seslerden birini kullanmak ya da kendi müziklerinizden birini seçmek tamamen sizin elinizdedir.

Sleep as Android'in en önemli özelliği, uyurken konuştuklarınızı kaydedebilmesidir. Ayrıca uygulama, sabahları uyanmakta zorlananlara da kesin bir çözüm sunuyor. Sleep as Android, bunun için matematik işlemleri ya da kuzu sayma gibi basit ama birkaç saniye içinde ayılmanızı sağlayacak zorunluluklara maruz kalmanızı sağlayabiliyor.

5. SnoreLab

Geceleri uyurken horlayıp horlamadığınızı merak ediyor musunuz? Android için geliştirilen bu uyku uygulaması, size bu konuda detaylı bilgiler veriyor.

Uyurken horlayıp horlamadığınızı öğrenmenin en kolay yolu, ses kaydetmektir. Bunu ekstra bir uygulama olmadan da yapmak mümkündür. Peki, bu durumda SnoreLab'i kullanmamız için bir neden var mı?

Aslına bakacak olursanız evet, var. SnoreLab, horlamanın şiddeti ve farklı etkenlere bağlı değişimini grafikler ile sunuyor. Bununla birlikte uygulamanın kullanıcısına öneride bulunarak horlama sorununun çözümüne katkı da sağlıyor.

6. Calm

Kesintisiz bir uyku için sakin olmak gerekir. Calm da sakinleşmeniz ve başarılı bir meditasyon yapabilmeniz için gerekli tüm özelliklere sahip bir uygulama olarak hizmet veriyor.

Uygulama sayesinde daha önce hiç meditasyon yapmamış olabilirsiniz. Calm'ın sizi bu durumda zorlamadığınızı bilmelisiniz. Tüm meditasyon adımları müzikler ve arka planlar ile destekleniyor. Bu da daha kolay motive olmanızı sağlıyor.

7. SleepBot

SleepBot hem uyurken yaptığınız hareketleri hem de çıkardığınız sesleri takip edebilir. Böylelikle uyanmaya en müsait olduğunuz anı belirleyebilir. Bu sayede daha zinde uyanabilirsiniz.

SleepBot'un başka bir harika özelliği de uykuya dalmakta zorlananlara yöneliktir. İçinde yer alan rahatlatıcı sesler ile daha kolay bir şekilde uyuyabilirsiniz.

8. Sleepo

Derin uyku müziği ya da uyku için rahatlatıcı sesler arayışında olanlar, dikkatini Sleepo'ya vermelidir. Sleepo, yüksek kalitede sunduğu sesler sayesinde daha kolay bir şekilde uyumanızı sağlar.

Uygulamada yağmur, gök gürültüsü, metro, orman, dere, piyano, uçak, okyanus dalgaları ve flüt gibi sesler bulunuyor. Uygulamanın en iyi yanı da bu sesleri dinlemek için internet bağlantısına gerek olmamasıdır.

9. Pzizz

Pzizz'in Android için en iyi 10 uyku uygulaması listesindeki diğer uygulamalardan farklı kılan özelliği, uykuya daha rahat bir şekilde dalmanızı sağlayacak seslerin her seferinde sıfırdan üretilmesidir.

Her gece size farklı bir ses sunuluyor. Böylece pek çok uygulamada olduğu gibi sürekli aynı sesleri dinlemek zorunda kalmıyorsunuz. Bu özelliğin özellikle herhangi bir şeyden çabuk sıkılanlar için birebir olduğu söylenebilir.

10. Rain Rain Sleep Sounds

Rain Rain Sleep Sounds uygulaması, daha rahat bir uyku deneyimi yaşamanız için çeşitli yağmur seslerini sizlerle buluşturuyor.

Uygulamada sağanak yağmur, damla şeklinde yağan yağmur, orman yağmuru, şehir yağmuru ve yaz yağmuru gibi pek çok sesi dinlemeniz mümkündür. Ayrıca birden fazla sesi karıştırarak da farklı bir deneyim elde etmeniz mümkündür.

Android için en iyi 10 uyku uygulaması listesinde eğer denemek istediğiniz uygulamalar varsa bunları aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Sleepo

Sleepo

Sleepo uygulamasında uykuya dalarken dinleyebileceğiniz rahatlatıcı sesleri bulabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
SleepBot

SleepBot

SleepBot sayesinde Android cihazlarınızı bir uykuya dalma ve uykudan uyanma aracı olarak kullanabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Calm

Calm

Calm uygulaması ile Android akıllı telefon ve tabletlerinizi kullanarak kolayca meditasyon yapabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
pzizz

pzizz

Pzizz sayesinde Android cihazlarınızı kullanarak gece uykusuna çok daha kolayca dalabilir ve stressizce uyanabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
SnoreLab

SnoreLab

Gece uyurken horlamalarınızı kayıt altına alabilir ve horlamanızı engellemeye çalışabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Sleep Better

Sleep Better

Sleep Better uyku düzeninizi takip ederek daha sağlıklı bir sağlığa kavuşmanıza yardımcı olur.

ÜCRETSİZ
Sleep as Android

Sleep as Android

Sleep as Android, Android cihazlarınıza kurarak sabahları rahat ve sakin bir şekilde uyanmanızı sağlayan en iyi alarm uygulamalarından bir tanesidir.

ÜCRETSİZ
Sleep Cycle

Sleep Cycle

Sleep Cycle, uykuda vücut hareketliliğinizi algılayarak uykunuzun en hafif olduğu aralıkta sizi uyandırıyor.

ÜCRETSİZ
S Health

S Health

S Health, Samsung Galaxy S ve Note serilerinde kullanılabilir olan bir sağlık ve fitness uygulaması.

ÜCRETSİZ
Rain Rain Sleep Sounds

Rain Rain Sleep Sounds

Rain Rain Sleep Sounds uygulamasında dinleyeceğiniz seslerle rahatlayarak uykuya dalabilirsiniz.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR