İngilizce Öğrenmek İsteyenler için En İyi Android Uygulamaları

Android için en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları ile yeni bir dil öğrenmek ya da az çok bildiğiniz bir dili geliştirmek ister misiniz? Listemize göz atın! Yabancı dil, insanın hem normal yaşantısında hem de iş hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir.

İngilizce Öğrenmek İsteyenler için En İyi Android Uygulamaları

Android için en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları ile yeni bir dil öğrenmek ya da az çok bildiğiniz bir dili geliştirmek ister misiniz? Listemize göz atın!

Yabancı dil, insanın hem normal yaşantısında hem de iş hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle İngilizce bilmenin meyvelerini pek çok yerde toplayabileceğinizden emin olabilirsiniz. Bilmiyorsanız da öğrenmek için daha fazla zaman kaybetmemenizi öneriyoruz.

İngilizce öğrenmek için kurslara para vermek zorunda da değilsiniz. Bunun yerine daha ekonomik çözümlere yönelebilirsiniz.

Peki, yeni bir dil öğrenmenizi ya da zaten bildiğiniz bir dil olan İngilizcede daha büyük ilerleme kaydetmenizi sağlayacak İngilizce öğrenme uygulaması hangisidir? Sizi hedefinize ulaştıracak en iyi uygulamaları sıralayarak bu sorunun cevabını size bıraktık.

İngilizce Öğrenme Uygulamaları Listesi

 • Duolingo
 • Google Translate
 • Beelinguapp
 • Busuu
 • HelloTalk
 • Memrise
 • Learn English for Beginners
 • Awabe

Yukarıdaki uygulamalar, akıllı telefonlarınızı yabancı dil kursuna dönüştürmenizi sağlar. Elbette ki hepsini kullanamazsınız. Bu nedenle aralarından birini seçmeniz gerekiyor. Seçim yapmanızı kolaylaştırmak için gelin, en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları listemizin bir parçası olan tüm uygulamaları ayrıntılı olarak ele alalım.

1. Duolingo

Duolingo, birçok platformda kullanılabilen ir yabancı dil öğrenme uygulamasıdır. Desteklenen diller arasında şunlar vardır:

 • İngilizce
 • Almanca
 • İtalyanca
 • Portekizce
 • Hollandaca
 • Danca
 • Fransızca

Uygulamanın en iyi yanı, dilin kurallarını size geleneksel yollarla anlatmak yerine daha eğlenceli bir yöntemle anlatmasıdır. Buna örnek olarak kullanıcılar arasında rekabeti alevlendirecek bir puan sisteminin olması verilebilir. Duolingo'nun bu özelliği, kullanıcıların dil öğrenirken sıkılmasını önlerken daha da hırslanmasını sağlıyor.

2. Google Translate

Google'ın Türkçe de dahil birçok dil için destek verdiği çeviri uygulaması Google Translate, doğrudan en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları arasında yer almaya aday bir uygulama değildir. Daha çok bir dil öğrenirken yaşadığınız sorunlarda başvurabileceğiniz bir uygulamadır.

Bu uygulama ile kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini öğrenebilir, belli başlı kelimelerin İngilizce karşılığını öğrenebilir ve dilin yapısı hakkında az çok fikir sahibi olabilirsiniz.

3. Beelinguapp

Beelinguapp, İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin ya da az da olsa İngilizce bilenlerin dilini daha da geliştirmesini sağlayan bir uygulamadır.

Android telefonlarınıza ve tabletlerinize kolaylıkla ücretsiz olarak indirip yükleyebileceğiniz bu uygulama, İngilizce hikâyeler okumanıza, deyimlerin ya da kelimelerin anlamını öğrenmenize yardımcı oluyor.

4. Busuu

Busuu, başlangıç seviyesinden ileri seviyedeki kullanıcılara kadar hemen hemen herkese hitap eden dil öğrenme uygulamasıdır. Uygulama, İngilizcenin dışında şu dilleri destekliyor:

 • Türkçe
 • İspanyolca
 • Fransızca
 • Almanca
 • Japonca
 • İtalyanca
 • Lehçe
 • Portekizce
 • Rusça
 • Çince

5. HelloTalk

HelloTalk uygulaması, Android kullanıcılarının İngilizce öğrenmek için başvurabileceği uygulamalardan başka bir tanesidir. Uygulama, 100'ü aşkın dil seçeneği sunuyor. Bunlardan hangisinde iyi olduğunuzu düşünüyorsanız o dili seçebilir ve o dili konuşan diğer insanlarla sohbet ederek yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz.

Uygulamanın en iyi yanı da aynı anda birden fazla kullanıcı ile konuşmanıza olanak tanımasıdır. Bu uygulama ile Rusça, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Arapça, Rusça ve Çince gibi dilleri konuşan diğer kullanıcıları bulup onlarla iletişim kurabilirsiniz.

6. Memrise

Memrise, bir yandan dil öğrenmenizi bir yan da o dilin konuşulduğu ülkenin tarihi ve kültürü hakkında bilgi edinmenizi sağlayacak bir uygulamadır. Çince, Almanca, Japonca, Rusça ve Fransızca gibi dilleri bu uygulama sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

7. Learn English for Beginners

Learn English for Beginners özellikle İngilizce öğrenmeye bir yerden başlamak isteyenler için geliştirilmiş bir uygulamadır. İngilizceye dair hiçbir bilginiz yoksa bu uygulama ile sağlam bir temel atmanız mümkündür.

8. Awabe

Awabe ile İngilizce, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Rusça da dahil olmak üzere çok sayıda dili öğrenebilirsiniz. Awabe daha çok günlük kullanılan kelimeler üzerinde durur.

Bu uygulamayı kullanarak herhangi bir dilde nasıl selam verilip alınacağını, alışveriş sırasında hangi ifadelerin kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Uygulamanın düz metnin yanında yazılı ve videolu içeriklere de yer verdiğini belirtmek gerekiyor.

En iyi İngilizce öğrenme uygulamaları listemizde beğendiğiniz, denemek istediğiniz bir uygulama oldu mu? Bunu aşağıdan indirebilirsiniz!

Duolingo APK

Duolingo APK

Duolingo, dil öğrenme uygulamasıdır. İngilizce veya başka bir dil öğrenmek için en iyi uygulamalardan Duolingo APK ücretsiz indirilebilir.

ÜCRETSİZ
Learn English for Beginners

Learn English for Beginners

Learn English for Beginners, İngilizce öğrenmek isteyen fakat alt yapısı olmayan Android kullanıcılarına özel geliştirilen İngilizce eğitim ve pratik uygulaması.

ÜCRETSİZ
Google Translate

Google Translate

Google Translate, Google tarafından hazırlanan popüler bir çevrimiçi çeviri uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
HelloTalk

HelloTalk

HelloTalk uygulamasını kullanarak oldukça kolay ve etkili bir şekilde yabancı dil öğrenebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Busuu

Busuu

Android cihazlarınızda yabancı dil öğrenebileceğiniz bir uygulamadır.

ÜCRETSİZ
Memrise

Memrise

Android cihazlarınızda İngilizce başta olmak üzere diğer yabancı dilleri öğrenmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Beelinguapp

Beelinguapp

Beelinguapp, Android cihazlarınızda kolaylıkla yabancı dil öğrenmenize yardımcı olan harika bir eğitim uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Awabe

Awabe

Awabe uygulamasını kullanarak 20'den fazla dili akıllı telefonlarınız üzerinden öğrenebilirsiniz.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR