İngilizce Öğrenmek İsteyenler için En İyi iOS Uygulamaları

iOS için en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları ile yeni dil öğrenmek veya bildiğiniz dilde ilerlemek ister misiniz? Bunları listedekilerle yapmak mümkündür.

İngilizce Öğrenmek İsteyenler için En İyi iOS Uygulamaları

iOS için en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları ile yeni dil öğrenmek veya bildiğiniz dilde ilerlemek ister misiniz? Bunları listedekilerle yapmak mümkündür.

İngilizce, evrensel bir dildir. Günlük yaşantının hemen hemen her anında karşınıza çıkabilir. İngilizce bilmenin eksikliğini bu yüzden çok derinden yaşamanız olasıdır. Eğer siz de buna katılıyorsanız İngilizce öğrenmek isteyenlere yönelik hazırladığımız listeye mutlaka göz atmalısınız.

Yabancı dil öğrenmek için kurslara ayıracak bütçeniz yoksa endişelenmeyin. Dil sadece kurslara giderek öğrenilmiyor. Teknoloji çağında yaşıyoruz. Akıllı telefonlar, her alanda olduğu gibi bu alanda da yardımımıza koşuyor.

iPhone ve iPad'e indirilebilecek en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları ile hem sıfırdan dil öğrenebilir hem de "anlıyorum ama konuşamıyorum" diyenlere yönelik hazırlanan etkili eğitim programlarından yararlanabilirsiniz.

Dil bilgisi, kelime dağarcığı geliştirme, okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirme ya da yabancılarla sohbet etme gibi özellikleri ile size İngilizce öğretecek bu uygulamalara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

iPhone/iPad İçin İngilizce Öğrenme Uygulamaları Listesi

  • HelloTalk
  • English Time
  • Memrise
  • Duolingo
  • Google Translate
  • Busuu
  • Beelinguapp
  • Learn English
  • Learn English with Films
  • iVoice Translate Instantly

Yukarıda sıralanan uygulamalar, İngilizce öğrenmek isteyenlerin en çok tercih ettiği ve seçiminden memnun kalmasını sağlayan uygulamalardan oluşuyor. Gelin, bu uygulamaların ne gibi avantajları olduğunu hemen aşağıdan öğrenelim.

1. HelloTalk

Hello Talk, iPhone/iPad için en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları listemizin ilk sırasında yer alıyor. HelloTalk, İngilizce öğrenmeyi eğlenceli hâle getiren bir uygulamadır. İngilizcenin yanı sıra Arapça, Rusça, İtalyanca, Japonca, Korece ve Çince gibi onlarca yabancı dil öğrenme fırsatı sunuyor.

Uygulamanın özellikle yabancı dil öğrenme kursuna ayıracak vakti ya da parası olmayanlar için birebir olduğu söylenebilir. Bu uygulama, aslına bakılacak olursa belirli bir yabancı dilde gelişmek isteyen kişilerin öğrenmek istediği dili konuşan kişilerle iletişim kurmasını sağlıyor.

Siz de takdir edersiniz ki bir dili öğrenmek için en etkili yol, o dili konuşan kişilerle konuşmaktır. Ne de olsa dünyaya geldiğiniz zaman çevrenizde hangi dil konuşuluyorsa o dili öğrenirsiniz. O dili bir kenara atıp Japonca öğrenmezsiniz çünkü çevrenizde Japonca konuşan birisi yoktur.

2. English Time

English Time, İngilizce öğrenmek veya zaten az çok bildiği İngilizce bilgisini arttırmak isteyen kullanıcılara yönelik bir uygulamadır. Kullanıcı dostu bir arayüzü vardır. İngilizceyi ise oyunlaştırarak öğretmeyi amaçlar.

Bu uygulamada İngilizce kelimelerin Türkçe karşılığını mevcut şıklar arasından seçmeniz gerekiyor. Seyirciye sorma ve bil ve geç gibi joker haklarınızı da kullanabilirsiniz.

3. Memrise

Memrise Çince, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Japonca, Rusça ve Almanca gibi dilleri öğrenmenizi sağlıyor. Bunu yaparken de öğreneceğiniz dil hangi ülkede konuşuluyorsa o ülkenin coğrafyasını, geçmişini, kültürünü öğrenmenize yardımcı oluyor.

4. Duolingo

Duolingo, dünyanın en çok tercih edilen yabancı dil öğrenme uygulamalarındandır. İngilizcenin yanı sıra İtalyanca, Fransızca, Portekizce gibi dilleri bu uygulama sayesinde öğrenebilirsiniz.

Uygulamanın en iyi yanı, kullanıcılar arası rekabet sistemi geliştirmesidir. Bu sistem de oyuncuları uygulamayı kullanmaya daha çok teşvik ediyor. Renkli arayüzü sayesinde de uygulamaya daha çabuk bağlanıyorsunuz.

5. Google Translate

Google Translate özellikle kelimelerin Türkçe karşılığını öğrenmenizde size çok katkısı dokunacak bir uygulamadır. iPhone/iPad kullanıcıları için İngilizce öğrenme uygulamaları listemize eklediğimiz bu uygulama size doğrudan İngilizce eğitimi vermiyor ama Türkçe kelimelerin İngilizce karşılığını ya da İngilizce kelimelerin Türkçe karşılığını öğrenmenizi sağlıyor.

Kelime öğrenmenin yanı sıra kelimelerin nasıl telaffuz edileceğini de sesli okutma sayesinde öğrenebiliyorsunuz.

6. Busuu

Busuu tıpkı listedeki diğer uygulamalar gibi tek bir dil üzerine yoğunlaşmıyor. Japonca, Çince, İtalyanca, Almanca, Fransızca gibi birçok dili Busuu sayesinde öğrenebilirsiniz.

İster başlangıç seviyesinde ister ileri seviyede bir kullanıcı olun, Busuu tam olarak seviyenize göre bir eğitim programı hazırlayacaktır. Uygulama ayrıca sizi sınav yaparak bir dile ilişkin daha çok bilgi sahibi olmanızı sağlıyor.

7. Beelinguapp

Yabancı dli öğrenmekte zorlanıyor musunuz? Beelinguapp, iPhone ve iPad kullanıcılarına kolayca dil öğrenmenin mümkün olduğunu gösteriyor.

Dil öğrenme sürecine eğlenceli ve standardın üstünde bir yaklaşım getiren uygulama, farklı dildeki hikâyeleri yan yana okumanıza imkân tanıyor. Uygulama İngilizcenin haricinde Almanca, Fransızca, Rusça, Türkçe vb. dilleri de destekliyor.

8. Learn English

Learn English'i kullanmak için internet bağlantısına ihtiyacınız yoktur, çevrim dışı da çalışır. Uygulama, İngilizce öğretmek için mevcut İngilizce uygulamalarından farklı bir yol izliyor. Uygulamanın amacı, size mümkün olan en kısa sürede İngilizce öğretmektir.

Görsel dünyaya hızlıca uyum sağlamış Learn English, görselliğin insanları artık daha çok etkilediğinin bilincinde olarak içeriklerini animasyonlu videolarla hazırlıyor ve sunuyor.

9. Learn English with Films

Uygulamanın adından da anlayabileceğiniz üzere Learn English with Films, İngilizceyi filmlerle öğrenmenizi sağlıyor. Uygulamanın en iyi yanıysa kullanıcılara yardımcmı olacak özel öğretmenlerin olmasıdır. Onları dinleyerek, tavsiyelerine kulak vererek nasıl daha kolay İngilizce öğrenebileceğiniz konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

10. iVoice Translate Instantly

iVoice Translate Instantly aslında bir sesli sözlük uygulamasıdır. Bu uygulama ile istediğiniz bir kelimeyi sesli bir şekilde telaffuz ederek o kelimenin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

iPhone/iPad için İngilizce öğrenme uygulamaları listemizin sonuna geldik. Denemek istediğiniz bir uygulama varsa aşağıdan bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Duolingo

Duolingo

iPhone ve iPad'inizi kullanarak yabancı dil öğrenmek istiyorsanız en kolay uygulamalardan bir tanesi Duolingo ve tamamen ücretsiz.

ÜCRETSİZ
Learn English

Learn English

Eğlenceli ve interaktif bir çizgide ilerleyen English ile İngilizce bilgilerinizi tazeleyebilir ve yeni konular öğrenebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
HelloTalk

HelloTalk

HelloTalk uygulaması ile oldukça eğlenceli ve etkili bir şekilde yabancı dil öğrenebilmeniz mümkün.

ÜCRETSİZ
English Time

English Time

English Time, İngilizce öğrenirken aynı zamanda eğlenebilmenizi sağlayan basit ama bir o kadar da yararlı bir iOS uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Busuu

Busuu

11 farklı dil için alıştırmalar sunan Busuu ile eğlenceli bir şekilde yabancı dil öğrenebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Google Translate

Google Translate

Google Translate, Google tarafından hazırlanan popüler bir çevrimiçi çeviri uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
Memrise

Memrise

iPhone ve iPad'lerinizi kullanarak en kolay şekilde yabancı dil öğrenmenin yolu Memrise uygulamasından geçiyor.

ÜCRETSİZ
Learn English with Films

Learn English with Films

Learn English with Films, iPhone veya iPad cihazınızda kolaylıkla İngilizce öğrenmenizi sağlayan başarılı bir uygulamadır.

ÜCRETSİZ
Beelinguapp

Beelinguapp

Beelinguapp, iPhone ve iPad cihazlarınızda sesli kitaplarla dil öğrenmenizi sağlayan harika bir eğitim uygulamasıdır.

ÜCRETSİZ
iVoice Translate Instantly

iVoice Translate Instantly

iVoice Translate Instantly, konuşmalarınızı istediğiniz farklı dillere çevirerek size yardımcı olabilecek yararlı ve başarılı bir iOs sesli sözlük uygulamasıdır.

YORUMLAR