Mobil Cihazlar İçin En İyi Platform Oyunları

Mobil cihazlar üzerinde en fazla tercih edilen oyun kategorilerinden bir tanesi de platform oyunları. Bu kategoride deneyebileceğimiz birçok alternatif olsa da oyunseverleri gerçekten tatmin edecek çok az seçenek var. Tamindir ekibi olarak mobil üzerinde

Mobil cihazlar üzerinde en fazla tercih edilen oyun kategorilerinden bir tanesi de platform oyunları. Bu kategoride deneyebileceğimiz birçok alternatif olsa da oyunseverleri gerçekten tatmin edecek çok az seçenek var. Tamindir ekibi olarak mobil üzerinde oynayabileceğiniz en iyi platform oyunlarını sizler için derledik. Listemizde birbirinden farklı temalar üzerinde duran ilginç oyunlar mevcut. Bu oyunlardan bazıları sidescroller havasındayken bazıları ciddi oranda bulmaca ve strateji öğeleri içeriyor.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için burada yer alan bağlantımıza tıklayarak en iyi platform oyunlarını incelediğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

The Boxtrolls

The Boxtrolls filminin lisanslı oyunu olan bu mükemmel platform oyunu daha çok bir sidescroller havasında ilerliyor. Kontrolünü ele aldığımız karakterle bölümlere serpiştirilmiş olan dişlileri toplamaya çalışıyoruz. Oyunda birçok farklı karakter mevcut. Elbette bu karakterler zamanla açılıyor. Muhteşem görünen grafikler ve sunduğu eğlenceli atmosfer ile The Boxtrolls mutlaka denenmesi gereken oyunlar arasında.

Limbo

Kasvetli ve melankolik bir atmosfere sahip olan Limbo'da kızkardeşini arayan bir karakterin kontrolünü ele alıyoruz. Oyun hem bulmaca hem de platform oyunu özelliklerini başarıyla kombine ediyor ve ortaya denemeye değer bir yapım çıkartıyor.

Bloo Kid 2

Maceraya ilk bölümde bıraktığı yerden devam eden Bloo Kid 2'de ailesini rahat bırakmayan düşmanlarla amansız bir mücadele içerisinde giren Bloo Kid'e yardım ediyoruz. Chiptune ses efektleri ve retro görselleriyle orijinal bir çizgide ilerleyen Bloo Kid 2, bir platform oyunu nasıl olması gerekiyorsa o şekilde tasarlanmış kusursuz bir oyun.

Platform Panic

Platform Panic oyunseverlere saf bir retro deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Adından da anlaşılabileceği gibi oyunda bir panik havası hakim çünkü macera hiçbir zaman azalmıyor. beceri yönü ağır basan oyunda sürekli olarak koşan bir karakteri yönetmeye çalışıyoruz.

The Sleeping Prince

Fizik motoruyla öne çıkan The Sleeping Prince'te kötü bir büyünün etkisi altında olan bir prensi kontrol ediyoruz. Sürekli uyuyan bu karakteri ileri doğru fırlatarak hem mücevherleri toplamaya hem de düşmanları yok etmeye çalışıyoruz. Oyundaki nihai amacımız ise prensi uyandırmak.

King of Thieves

Herhangi bir türe sığdırmakta zorlandığımız King of Thieves isimli bu oyunda PvP mücadelelere giriyoruz. Platform oyunu olmasına rağmen bulmaca oyunu öğelerini de bünyesinde toplayaran oyunda düşman zindanlarına sızarak onların değerli eşyalarını çalmaya çalışıyoruz. Elbette kendi zindanımızı da bir yandan korumak zorundayız.

Staying Together

Özgün bir yapıya sahip olan Staying Together'da iki karakteri aynı kontrol mekanizmasıyla yönetmeye çalışıyoruz. Bu noktada çok dikkatli olmamız gerekiyor çünkü yapacağımız en ufak bir hata karakterlerden birinin veya her ikisinin de zarar görmesiyle sonuçlanabilir. Oyunda yoğun bir bulmaca atmosferi hakim. Bulmaca ve platform oyunu karşımı bir şeyler denemek istiyorsanız Staying Together size göre.

The Cave

Muhteşem bir platform oyunu olan The Cave'de farklı karakterlerden oluşan bir grup kuruyor ve bulmacaları çözerek ilerlemeye çalışıyoruz. Her karakterin ayrı bir özelliği var. Hem görselleri hem ses efektleri hem de hikaye akışıyla beğenimizi kazanan The Cave, platform oyunlarının en iyi seçenekleri arasında yer alıyor.

YORUMLAR