PS4 ve PS4 Pro Karşılaştırması - Dishonored 2

Sony, geçtiğimiz günlerde yeni oyun konsolu PlayStation 4 Pro'yu satışa çıkardı. PlayStation 4 ile kıyaslandığında çok daha güçlü bir donanıma ve hesaplama gücüne sahip olan PlayStation 4 Pro, 4K çözünürlüğe sahip monitör ve televizyonlarda yüksek grafik

Sony, geçtiğimiz günlerde yeni oyun konsolu PlayStation 4 Pro'yu satışa çıkardı.

PlayStation 4 ile kıyaslandığında çok daha güçlü bir donanıma ve hesaplama gücüne sahip olan PlayStation 4 Pro, 4K çözünürlüğe sahip monitör ve televizyonlarda yüksek grafik kalitesi sunmak üzere tasarlanmış bir oyun konsolu. PlayStaation 4 ise günümüzde yaygın olan 1080p formatını kullanıyor.

Peki daha güçlü donanıma ve 4K desteğine sahip olan PlayStation 4 Pro, PlayStation 4 ile karşılaştırıldığında oyunlarda nasıl bir fark yaratıyor? İşte bu karşılaştırma videosunda çok kısa bir süre önce çıkmış, yüksek grafiksel detaya sahip güncel bir oyun olan Dishonored 2'de bu fark sergilenmekte. Videoda hem PlayStation 4, hem de PlayStation 4 Pro üzerinde çalışan Dishonored 2 oyunundan alınmış oynanış görüntüleri birleştirilmekte ve aradaki akıcılık ve kalite farkı gösterilmekte.

Aradaki farkı en net şekilde görebilmek için videoyu bir 4K televizyon veya monitörde 2160p çözünürlükte seyretmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede PlayStation 4 Pro'nun ödeyeceğiniz parayı hak edip etmediğine kendiniz karar verebilirsiniz.

PlayStation 4 Pro Oyunları Nasıl Geliştirecek

YORUMLAR