City of Brass (windows)

City of Brass

City of Brass
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

City of Brass birinci şahıs kamera açısıyla oynanan bir aksiyon oyunudur

City of Brass, Prince of Persia oyunlarından ve Disney'in Aladdin çizgi filminden esintiler taşıyan, Arap mitoloji temelli bir hikayeye yer veren bir FPS oyunu olarak tanımlanabilir.

Bioshock oyunlarını geliştirmiş ekip tarafından hazırlanan bir oyun olan City of Brass'da Binbir Gece Masalları'ndan çıkmış fantastik bir dünyaya konuk oluyoruz. Oyunda bir hırsız kahramanın yerine geçerek şehri ele geçiren yaşayan ölülere karşı savaşıyoruz. Bu işi yaparken hem kurnazlığımızı hem de çevikliğimizi kullanmamız gerekiyor. Zıplıyor, yerden kayıyor, tuzaklar kuruyoruz. Ayrıca yaşayan ölüleri birbirlerine yem etmemiz de mümkün.

City of Brass'da kahramanımız kılıcı ve kırbacı ile savaşabiliyor. Yani oyunda yakın dövüş temeline dayalı bir savaş sistemi mevcut. Kırbacımızı hasar vermek için kullanabileceğimiz gibi düşmanları sersemletmek, onları silahsız bırakmak gibi bize avantaj sağlayacak durumlar için de kullanabiliyoruz. Şehir içinde gözetimde tutulan cinleri bulduğumuzda bu cinler bize yardımcı oluyorlar; fakat kötü cinler de olduğunu aklınızdan çıkarmamanızda fayda var.

City of Brass güzel görünen grafiklere sahip. Oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- 64 bit Windows 7 işletim sistemi

- 2.4 GHz çift çekirdekli işlemci

- 4 GB RAM

- Nvidia GeForce GTX 550 veya eşdeğer özelliklere sahip ekran kartı

- DirectX 11

- 4 GB boş depolama alanı