Sonic Mania (windows)

Sonic Mania

Sonic Mania
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Sonic Mania, 2 boyutlu bir platform oyunudur

Sonic Mania eğer gerçek anlamda retro tarza sahip bir platform oyunu oynamak isterseniz tavsiye edebileceğimiz bir oyun.

Hatırlanacağı üzere SEGA, 90'lı yıllarda Genesis ve Master Drive oyun sistemleriyle oyun dünyasının nabzını tutmuştu. Bu başarılı oyun konsolarına çıkan oyunlar birçoğumuzun çocukluğunu ve gençliğini renklendirmiş, bizde unutulmaz anılar bırakmıştı. İşte Sonic Mania, o dönemin havasını geri getirmeyi amaçlayan bir retro oyun. Sonic Mania buna bağlı olarak klasik Sonic oyunlarındaki 2 boyutlu yapıya ve oynanış mekaniklerine sadık kalıyor.

HD kalitede grafiklere yer veren Sonic Mania'da Dr. Eggman ve emrindeki robotlara karşı ünlü kahramanımız Sonic ve Sonic'in dostları olan Tails ve Knuckles ile mücadele ediyoruz. Karşımıza çıkan engelleri aşarken yine o tatmin edici ses ile birlikte altın yüzükleri toplamaktayız. Ayrıca oyunda yer alan İş Birliği modunda oyunu arkadaşlarımızla oynayabiliyoruz.

Yeni geliştirilen bu Sonic oyunu oldukça makul sistem gereksinimlerine sahip. Sonic Mania minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- Windows 7 işletim sistemi

- 1.6 GHz Pentium 4 işlemci

- 2 GB RAM

- 32 MB video belleğe sahp DirectX 9.0c uyumlu ekran kartı

- DirectX 9.0c

- 400 MB boş depolama alanı

- DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

YORUMLAR