AE Basketball 2.1.0.0 (winphone)

AE Basketball

AE Basketball
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

AE Basketball, Windows Phone kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen popüler bir basketbol oyunu.

AE Basketball, Windows Phone platformunda en çok oynanan basketbol oyunu olarak öne çıkıyor. Eski Windows Phone cihazlarda da rahatlıkla oynanabilen spor oyununda skorlarınızı arkadaşlarınızla karşılaştırıp onlara meydan okuma şansına da sahipsiniz.

Oldukça ufak boyutlu olmasına ve yüksek kalitede grafikler sunmamasına rağmen keyif veren bir basketbol oyunu olarak gördüğüm AE Basketball oyununda klasik ve meydan okuma olmak üzere iki oyun moduna yer verilmiş. Klasik modunda 40 saniye süre veriliyor ve bu süre sona ermeden hedef sayıya ulaşmanız gerekiyor. Ulaştığınızda da süreniz sıfırlanmadan diğer bir deyişle aynı süreden oynamaya devam ediyorsunuz. Diğer oyun modunda ise hedef sayıya en kısa sürede ulaşmanız gerekiyor. Hedef sayı 50 ve 100 olarak belirlenmiş.

İki farklı top seçeneği sunan oyunun oynanışı ise son derece kolay. Topları potayla buluşturmak için tek parmağınızı kullanmanız yeterli oluyor. Parmağınızı topun üzerinde kaydırdığınızda atışınız yapmış oluyorsunuz. Lakin topların ardı ardına çok seri bir şekilde atılamaması sürenin işlediği bir oyunda kesinlikle olmamış. Oyunun diğer bir eksi yanı da çok kolay olması. Potanın hareket etmesi gibi zorlayıcı öğeler oyunda karşımıza çıkmıyor.

Oyunda puan sistemi de bulunmakta. Verilen sürenin altında hedef sayıya ulaştığınızda ve arka arkaya sayı yaptığınızda puan kazanıyorsunuz. Puanınızı dilerseniz diğer AE Basketball oyuncularının bulunduğu çevrimiçi tabloya yazdırabiliyorsunuz.

YORUMLAR