Dead Route 1.0.0.0 (winphone)

Dead Route

Dead Route
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dead Route, zombi avına çıkacağınız aksiyon dolu bir Windows Phone oyunu.

Dead Route, Glu Mobile imzasını taşıyan kaliteli bir zombi aksiyon oyunu ve Windows Phone platformunda da yer alan ender oyunlar arasında.

Windows Phone telefonunuzda ücretsiz oynayabileceğiniz Dead Route oyunu klasik zombi oyunlarından biraz farklı diyebilirim. Sürekli koşarak ilerleyen zombi avcıları ile karşınızı çıkan kana susamış zombileri seri bir şekilde öldürmeye çalışıyorsunuz. Zombileri tabanca ile kafalarına nişan alarak öldürebildiğiniz gibi bomba ile toplu ölümlere de imza atabiliyorsunuz. Hiç soluklamadan ilerlediğinizden odaklanmanız son derece önemli ve parmağınız her daim silahınızın üzerinde bulunmalı.

Virüs sonrası zombilerle dolup taşan bir dünyada tek başınıza (rambo misali) zombileri yok ederek hayatta kalma mücadelesi vereceğiniz oyunda zombileri öldürdükçe para kazanıyor, kazandığınız paraları yeni silahlar almak için kullanıyorsunuz. Her gün kazanmanız gereken para miktarı artıyor. Diğer bir deyişle oyun basitten (az ve daha saf zombiler) zora (çok sayıda ve kana aç zombiler) doğru ilerliyor. Zombi avına çıkan karakter sayısı ise sınırlı. Yani Tomb Raider oyunundan tanıdığımız Lara Croft’a benzer bir bayandan başka seçiminiz yok.

Oyunun kontrollerine baktığımızda oldukça basit olduğunu görüyoruz. Karakterimiz sürekli koştuğundan bize sadece yönlendirmek ve ateş etmek kalıyor. Sağa sola dönme, arabaların üzerinden atlama, ateş etme, şarjör doldurma gibi sıklıkla kullanacağınız hareketleri yapmak için ekrana farklı şekillerde dokunmanız yeterli. Sağlık yenileme ve bomba atma gibi zor zamanlarda kullanacağınız öğeler de ekranın köşelerinde bulunuyor. Zaten oyuna öğretici bölüm ile başladığınızdan kısa sürede kontrolleri öğrenmiş oluyorsunuz.

Kaçış, aksiyon, zombi üçlüsünü bir arada sunan Dead Route kesinlikle oynamanız gereken bir yapım.

YORUMLAR