Lines the Game 1.0.1.0 (winphone)

Lines the Game

Lines the Game
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Lines the Game, basit gibi görünen aslında beyin jimnastiği yaptırtan eşsiz bir Windows Phone bulmaca oyunu.

Lines the Game, daha çok savaş – strateji oyunlarıyla tanıdığımız Game Troopers tarafından geliştirilen ilginç bir bulmaca oyunu. Renksiz şekilleri tek bir dokunuşumuzla birden fazla renkle süslenmiş bir şekle dönüştürmeye çalıştığımız oyun eşi benzerine sık rastlamadığımız türde ve ön yargıyla yaklaşılmaması gerektiğini düşündüğüm bir yapım.

Game Troopers, Tiny Troopers ve Overkill 3 oyunlarıyla ünlense de son zamanlarda çizgisini değiştirdi ve artık savaş oyunları yerine bulmaca oyunları çıkarmaya başladı. What In The World?’ün ardından gelen oyun bulmaca türüne giriyor fakat mağazada şu ana kadar hiç benzerine rastlamadım; yani oldukça farklı bir deneyim sunuyor. İlk bakışta çok basit gelen ancak oynadıkça zorluğunu hissettiren, beyninizi çalıştırmadan oynayamayacağınız tarzda yapılmış bu bulmaca oyununda karşınıza birden fazla renkten oluşan ama ilk bakışta anlayamayacağınız bir şekil geliyor. Şeklin farklı noktalarına konumlandırılmış noktalar var. Hedefiniz bu noktalara dokunarak şekli renkli hale getirmek. Dokunduğunuz vakit renkler şeklin dört bir yanına hızlı bir şekilde yayılmaya başlıyor. Ne kadar fazla alana yayılırsanız o kadar başarılı oluyorsunuz.

250’den fazla çözmeniz gereken bulmacanın yer aldığı oyunda sıradanlığı ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanmış beş farklı oyun modu yer alıyor. Her modda hedefiniz tahmin edeceğiniz üzere farklılık gösteriyor. Bazen rakibinizin başlangıç noktalarını silmeniz, bazen iki nokta arasında çizgi çizmeniz, bazen de çizgileri ayırmanız isteniyor. Her mod üzerinde düşünülerek hazırlanmış farklı şekillerden oluşan bulmacalar içeriyor.

Dinlendirici müzikler eşliğinde zorlu bulmacaları çözerek ilerdiğiniz oyunda çoklu oyuncu desteği bulunmadığından arkadaşlarınızla oynama şansınız yok lakin günlük olarak çıkan ve tek oynama şansınızın olduğu özel oyunlar da mevcut.

YORUMLAR