Alkekopter

Alkekopter
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Alkekopter, Türk yapımı arcade türünde başarılı bir mobil oyundur.

Alkekopter, Microsoft Türkiye’nin düzenlediği oyun geliştirme yarışması Dev2Win’de birinci olmayı başarmış arcade türünde bir mobil oyundur. Türk yapımı olan, ister Türkçe isterseniz de İngilizce dilde oynayabileceğiniz oyun fizik tabanlı ve kısa sürede bağımlılık yapan oynanış sunuyor.

Türkiye’de olduğu kadar yurt dışında da büyük ilgi ile karşılanan Alkekopter’da havada süzülen bir kurukafayı yönetiyor, kafamıza zincirle bağlanmış ateş topunu savurarak karşımıza çıkan kötü kurukafaları bir bir yok ediyoruz. Sayıları oldukça fazla olan bu kurukafalara, ikide bir karşınıza çıkan Nemesis’iniz eşliyor. Bölüm sonunda da gökten inen güçlendiricilerle kendisini yenileyen dev kurukafa ile karşılaşıyorsunuz. Kısacası kolay gibi görünen ancak oldukça zor bir oyun sizleri bekliyor.

Alkekopter, basit ancak alışılması gereken kontrol seçenekleri ile geliyor. Kendinizi ve size bağlı ateş topunu hareket ettirmek için ekranın herhangi bir yerinde parmağınızı sürüklemeniz yeterli. Ancak gerek ufak gerekse de dev kurukafaları etkisiz hale getirmek için kontrollere iyice alışmanız yani ustalaşmanız gerekiyor.

Alkekopter, Türklerin de mobil platformda başarılı oyunlar çıkarttığını gösteren örneklerden. Eğer siz de benim gibi Türk oyunlarına ilgi duyuyorsanız bu ücretsiz oyunu kesinlikle indirin.

YORUMLAR